Апостольська нунціатура спростувала два фейки пропаганди: Ватикан проти зброї для України та про гроші Путіна

09.04.2022, 17:56
Католики
Апостольська нунціатура спростувала два фейки пропаганди: Ватикан проти зброї для України та про гроші Путіна - фото 1
Інформація про те, що Святий Престол виступає проти відправлення зброї в Україну є неправдивою. Фейком є і те, що Путін зберігає гроші у банку Ватикану.

У повідомленні Апостольської нунціатури в Україні йдеться про те, що деякі засоби масової інформації неправильно розтлумачили інтерв’ю державного секретаря Ватикану П’єтра Пароліна.

У нунціатурі назвали дві неправди:

"Неправда. У інтерв’ю, про яке йдеться, ми говоримо про три різні речі, також позначені розділовими знаками:

  • Згідно з тим, що визнає католицька теологія, кожна країна, а в даному випадку Україна, має право захищатися.
  • Ми відзначаємо той факт, що міжнародне співтовариство не хоче безпосередньо бути втягненим у війну, попри це деякі країни надсилають зброю.
  • Констатується й інший факт: існує ризик, що розвиток ситуації призведе до ще серйознішої ескалації з немислимими наслідками".

У нунціатурі також спростували повідомлення про те, що нібито Путін зберігає частину грошей у банку Ватикану:

"«В. Путін зберігає частину своїх грошей у банку Ватикану». – Неправда. Інститут релігійних справ керує лише рахунками, відкритими на ім’я фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з Католицькою Церквою або Святим Престолом (таких як, наприклад, Посольства, акредитовані при Святому Престолі), і ніколи рахунками іноземних осіб або урядів".

Раніше низка офіційних російських та білоруських ЗМІ з посиланням на П'єтро Пароліна повідомили, що Ватикан нібито вважає, що «поставки зброї Україні ведуть до загострення конфлікту», проти чого начебто виступає Ватикан.