Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас очолив в Одесі церемонію коронації ікони Богородиці

15 серпня, 19:33
Католики
Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас очолив в Одесі церемонію коронації ікони Богородиці - фото 1
Сьогодні, 15 серпня, папську корону отримала головна вівтарна ікона в Одеському катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії. Церемонію коронації очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Цей коронований запрестольний образ Внебовзятея Діви Марії 3 серпня поблагословив Папа Франциск.

Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас очолив в Одесі церемонію коронації ікони Богородиці - фото 97824

Говорячи напередодні у Ватикані про значення коронації для України цієї ікони архиєпископ Вісвальдас Кульбокас наголосив:

"В Україні війна і багато болю, багато страждань, і в такий трагічний період Божа Матір є Тією, Яка нас захищає. Це ще один акт ввірення України Діві Марії. Акт посвячення Непорочному Серцю Діви Марії вже здійснив Святіший Отець разом з єпископами світу, цей акт посвяти нас самих, України та всього світу ми поновлюємо і повинні поновлювати кожного дня. Коли маємо перед очима таку трагічну ситуацію, в нас не залишається іншого вибору крім Божої Матері, нашої захисниці. В умовах настільки трагічної війни в усій Україні, а в цей період, насамперед, у Миколаївській, Харківській, Запорізькій та Одеській областях, прокидаючись кожного ранку, ми вдячні Господеві за життя, за дар нового дня. Ми просимо Божу Матір, аби вона захищала нас, на тілі й на дусі. Це момент єднання: нашого єднання з Божою Матір’ю та з усім Небом. Ситуація залишається трагічною, чиниться багато жорстокості, катування, відбуваються навіть цілеспрямовані обстріли карет швидкої допомоги, лікарень, дітей – настільки великі звірства, що виникає людська спокуса впасти в гнів та втратити внутрішній мир, переповнившись ненавистю. В такі моменти просимо заступництва Діви Марії, щоби наше серце не наповнювалося ненавистю, а мужністю, терпеливістю, духом мучеництва та довірою до Господа".

Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас очолив в Одесі церемонію коронації ікони Богородиці - фото 97825

За словами нунція, коронація Папою ікони для України, це жест, який пов’язує Наступника святого Петра з місцевими Церквами. В цьому випадку з Римо-Католицькою Церквою в Україні, з містом Одесою.

"Ці жести є частиною традиції Церкви: в особливо урочисті моменти до Папи звертаються з проханням про благословення, зокрема, про благословення корон, призначених для Діви Марії. Як знаємо, Святіший Отець при кожній можливій нагоді повторює свої молитви та свої заклики до всіх християн і до всього світу молитися за Україну, молитися за мир. Його серце з українським народом, який страждає. Отож, знаємо, що ця корона, яка прибула з Риму після того, як її поблагословив Святіший Отець, є дуже конкретним знаком молитви Святішого Отця, повним емпатії, зробленим від щирого серця. Це величезний знак єднання всієї Церкви й нас самих зі Святішим Отцем. А в єдності ми – сильні", - промовив нунцій Вісвальдас Кульбокас .

Католицький часопис CREDO поширив відео церемонії коронації.