Created with Sketch.

Апостольський нунцій в Україні переконаний, що зустріч Патріарха Московського і Папи могла б стати "іконою ХХІ століття"

22.01.2010, 18:12

Архиєпископ Іван Юркович наголосив, що така зустріч є дуже важливою, бо буде першою в історії.

КИЇВ – На запитання кореспондента «Тижня» про можливу зустріч Папи Бенедикта XVI і Патріаха Москвовського Кирила та про заяви з боку Москви, що цій зустрічі стають на заваді проблеми, «пов’язані з ситуацією між православними Московського Патріархату і греко-католиками в Західній Україні», архиєпископ Іван Юркович наголосив, що така зустріч є дуже важливою, бо буде першою в історії.

«Зустріч Папи та Московського Патріарха буде подією особливої історичної ваги як для Католицької Церкви, так і для Московського Патріархату. В історії цього ніколи не було. Така зустріч могла б стати іконою ХХІ століття. Слід згадати, що на офіційному рівні Святий Престол і Російська Федерація нещодавно встановили повні дипломатичні відносини. Не менш важливим є і той факт, що на міжнародній арені Католицька Церква і Московський Патріархат захищають практично ідентичні позиції щодо непорушності моральних і релігійних цінностей та підтримки християнської ідентичності європейського континенту».

Щодо того, чи варто жертвувати заради такої «ікони» інтересами і почуттями п’яти мільйонів греко-католиків України, які довели свою відданість Святому Престолу в роки переслідувань, нунцій притримується думки, що «це треба сприймати з погляду вселенського контексту».

«Ми не повинні навіть обговорювати претензії Московського патріархату щодо повернення православних парафій греко-католикам на Заході України, хоча й вважаємо їх несправедливими. Не варто ворушити, що, як і чому було. Хтось може назвати це наївним оптимізмом. Але оптимізм завжди розумний», – відповів архиєпископ.

Щодо самої єдності Церков, то архиєпископ Іван Юркович наголосив, що усі Папи ХХ століття у своїх духовних заповітах висловлювалися про неминучість християнської єдності.

«Ми маємо вірити в можливість об’єднання церков, щоб своєю вірою захопити всіх, хто не наважується в це вірити. Папа Іван ХХІІІ двічі написав у своєму духовному заповіті про необхідність екуменізму. Екуменічний діалог має тривати в усіх політичних і суспільних контекстах. Єдність церков – це справа Божа. Церковною мовою ми сказали б, що це справа Святого Духа. Важливо, щоб ми, церковні люди, залишилися відданими натхненню Духа, здатного як змінити серце окремої людини, так і відкрити нові види міжцерковних відносин», – наголосив в інтерв’ю Апостольський нунцій.

Читайте також
Міжконфесійне У Чернівцях перша громада перейшла від УПЦ МП до ПЦУ
Вчора, 20:05
Культура У Софії Київській триває рідзвяна виставка унікальних артефактів
Вчора, 13:17
Суспільство Різдвяно-колядницький: о. Макарій Дутка звітує про зібраний 21й мільйон і почав збір наступного
Вчора, 12:59
Культура У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини
Вчора, 12:30