Археологи оцифрують усі знахідки у підземеллі храму 17 сторіччя  на Львівщині

17.09.2020, 11:49
Культура
Відродити старовинний храм 17 сторіччя вирішили у містечку Комарно на Львівщині.
Археологи оцифрують усі знахідки у підземеллі храму 17 сторіччя  на Львівщині - фото 58745

 

За часів радянської окупації з пізньоренесансної та ранньобарокової споруди добряче познущалася. Тоді пам'ятку архітектури національного значення перетворили на меблевий склад.

У 1992 році костел передали греко-католицькій парафії й тепер там Храм Різдва Богородиці. Про це розповіли кореспонденти 24 каналу.

Археологи оцифрують усі знахідки у підземеллі храму 17 сторіччя  на Львівщині - фото 58746

 

Місцеві мешканці взялись відроджувати храм. Кілька десятиліть над відновленням храму працювали самі парафіяни. Але зараз вдалось отримати кошти з місцевого бюджету та залучити професіоналів. Рятівна археологічна служба вивчає територію та фундамент споруди, зокрема крипти, розташовані у підземеллях церкви.

Тут упродовж 2 століть ховали представників місцевої еліти. Коли археологи взялися за роботу, кілька поховань уже були впорядкованими, а останки вкладеними у домовини.

Археологи оцифрують усі знахідки у підземеллі храму 17 сторіччя  на Львівщині - фото 58747

 

Саму будівлю та всі знахідки планують оцифрувати, відсканувавши детально все завдяки сучасним технологіям. "Ми створюємо дуже точну 3D модель, використовуючи геодезичні прилади, високоточні лазерні сканери та дрони", – зазначив представник організації Skeiron Юрій Преподобний.

Археологи запевнили, що в процесі робіт їх ще чекають нові знахідки та відкриття. Збереженими та відновленими таємницями храму сподіваються приваблювати туристів — місцевих і закордонних.