Археологи знайшли античний храм під час ремонту трьохсотрічного будинку

20.08.2020, 12:13
Культура
Археологи знайшли античний храм під час ремонту трьохсотрічного будинку - фото 1
При відновленні зруйнованого фермерського будинку 18 століття в Тас-Силі, археологічному комплексі на південному сході Мальти, були виявлені останки набагато більш давнього римського храму.

Цегла фермерського будинку була покладена просто на добре збережений римський фундамент, підкреслили археологи, інформує НВ.

«Нам вдалося знайти кутову стіну з підлогою opus signinum, яка становила частину храму», — сказала Максін Анастазі з Мальтійського університету. Opus Signinum є композитним давньоримським будівельним матеріалом, в якому поєднуються бита кераміка і подрібнене вапно. Він твердне і перетворюється на міцний матеріал для підлоги.

У римської будівлі, ймовірно, був великий перистиль з колонадою.

«Грунтуючись на знайдених тут траншеях, які дають нам уявлення про фундамент і рівні підлоги храму, ми можемо уявити собі великий перистиль з колонами і великим фасадом», — відзначили археологи.

На жаль, додає Анастазі, використання цього місця протягом тисяч років призвело до зникнення каменів, які становили основу архітектури храму. Ці камені, ймовірно, повторно використовувалися всюди і все ще є частиною оточуючих будинків і сільськогосподарських будівель в цьому районі.

«Мальта густо населена, тут багато будівель з багатою історією. Старі будинки, як правило, не виживають, тому виявлення недоторканних фундаментів, які ми маємо тут, дійсно є дуже важливою знахідкою», — підкреслила Максін Анастазі.

Вивчення цього місця також дозволило розкрити історію фермерського будинку, побудованого, імовірно, в кінці 1700-х років. За старими картками власності вчені змогли вивчити всі оригінальні кімнати і всю структуру, зробивши висновок, що будинок був побудований на одному кутку оригінального храму.