Археологи знайшли давньоримські бюсти поблизу церкви XI століття

01.11.2021, 11:26
Світові
Археологи знайшли давньоримські бюсти поблизу церкви XI століття - фото 1
Декілька давньоримських бюстів знайшли археологи, які працювали на проєкті залізниці HS2 неподалік від села Сток-Мадевілл в англійському графстві Бакінгемшир. Розкопки проводили поблизу старої норманської церкви 1080 року, щоб підготувати місцевість для прокладання залізничної дороги.

Йдеться про чоловічий і жіночий бюсти, а також про голову скульптури дитини, повідомляє Громадське радіо.

«Така знахідка насправді буває раз у житті. Скульптури дуже добре збереглися, і дивлячись в їхні лиця, бачиш людей, яких вони зображають. Це унікальний досвід. Звісно, це змушує задуматись над тим, що ще може бути поховано під середньовічними церквами англійських сіл?», — розповіла археологиня Рейчел Вуд, яка керувала розкопками.

Археологи знайшли давньоримські бюсти поблизу церкви XI століття - фото 81516

Також знайшли давньоримський скляний глечик, який пробув під землею більш ніж 1000 років, фрагменти черепиці та кремаційні урни.

Археологи вважають, що церкву збудували поверх давньоримського мавзолею, який зруйнували нормани. Археологам вдалось розкопати фрагменти збережених стін мавзолею.

Археологи знайшли давньоримські бюсти поблизу церкви XI століття - фото 81517

Щоб провести розкопки, які тривають з 2018 року, на місці старої церкви археологам довелось ексгумувати рештки приблизно 3000 людей. Їх перепоховають в іншому місці.