Архиєпископ Америки Елпідофор засудив "церковний імперіалізм Кремля"

Архиєпископ Америки Елпідофор засудив "церковний імперіалізм Кремля" - фото 1
Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова 21 січня зустрілася з єрархом Вселенського Патріархату архиєпископом Америки Елпідофором.

Під час зустрічі владика Елпідофор висловив свою підтримку українському народові, повідомляє ДФУ.

“Я відвідав посла України у Вашингтоні та висловив нашу повну підтримку українському народові. Ми засуджуємо політичний та церковний імперіалізм Кремля і цінуємо позицію уряду США”, – наголосив єрарх.

“Приємно було приймати Високопреосвященного Архиєпископа Америки Елпідофора. Ми відчуваємо постійну підтримку та цінуємо ваші молитви за Україну, оскільки Україна перетворюється на кращу країну для своїх громадян і захищається від російської агресії”, – зазначила посол України Оксана Маркарова.

“Я відвідав Посольство України, щоб висловити послу Оксані Маркаровій нашу підтримку, як християни, як греки, і як американці, народу України, який страждає від російського імперіалізму, який проявляється на всіх рівнях: військовому, економічному, енергетичному, а також церквному”, – зазначив владика Елпідофор.

За його словами, це несправедливість щодо історії та традицій Православ’я, що замість підтримки сестер і братів України, Московський патріархат слухняно дотримується наказів Кремля і за його лінією розділяє Православ’я по всьому світу та ганьбить народ Божий від України до Африки, і навіть в Кореї.

“Ми вітаємо позицію уряду США та недавню заяву представника Держдепартаменту про засудження “зловмисних зусиль Кремля з інструменталізації православної ідентичності”, – підкреслив архиєпископ Америки.