• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ Ігор (Ісіченко) закликав Собор УПЦ в США власним прикладом вказати шлях до єдности українським православним громадам...

Архиєпископ Ігор (Ісіченко) закликав Собор УПЦ в США власним прикладом вказати шлях до єдности українським православним громадам

01.11.2010, 11:09
Архиєпископ Ігор (Ісіченко) закликав Собор УПЦ в США власним прикладом вказати шлях до єдности українським православним громадам - фото 1
У духовному центрі Української Православної Церкви в США 27-31 жовтня 2010 пройшов 19-ий собор цієї Церкви. На запрошення консисторії УПЦ в США у роботі Собору взяв участь архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко).

Isichenko.jpgУ духовному центрі Української Православної Церкви в США 27-31 жовтня 2010 пройшов 19-ий собор цієї Церкви. На запрошення консисторії УПЦ в США у роботі Собору взяв участь архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко).

За повідомленням прес-служби Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, ще перед початком Собору 25 жовтня архиєпископ Ігор був на засіданні Митрополичої Ради й виступив там із доповіддю про стан церковного життя в Україні. Наступного дня, 26 жовтня, владика Ігор мав виступ на конференції духовенства УПЦ в США.

27 жовтня під час відкриття Собору архиєпископ Ігор (Ісіченко) виступив з Привітальним словом.

«Наші громади в Україні розуміють і приймають вибір Української Православної Церкви в США й Української Автокефальної Православної Церкви в діяспорі, здійснений 1995 року, як відкриття перед усією Київською Церквою історичної перспективи єднання під омофором Константинопольського престолу для збереження не лише нашої помісної спільноти, але й усієї Східної Церкви від спокуси вільної чи невільної участи в політичному проєкті «нового Вавилону». Ця перспектива з історичним візитом Його Святости Варфоломея І в Україну 2008 р. стала очевидною й для православних українців на рідних землях. Та й не тільки для українців – адже після патріяршого візиту втручання чужинецьких політиків до нашого церковного життя стало ще брутальнішим і цинічнішим... Безвідповідально для Української Православної Церкви в США було б занедбати апостольське служіння на північноамериканському континенті задля допомоги історичній батьківщині. Але ми не були б християнами, коли б не збагнули, зокрема, з суворого досвіду двох минулих десятиріч, що лише в спільному, братньому подоланні випробувань, які врешті решт мають однакову природу в усьому ґлобалізованому світі, ми зможемо гідно скласти іспит нашої православної зрілости – і в Україні, і в США», – наголосив у привітальному слові архиєпископ Ігор.

Архиєпископ побажав всій спільноті Української Православної Церкви в США «дати добре свідчення «звершености в єдності» й власним прикладом вказати шлях до єдности українським православним громадам на всіх континентах».

Під час пленарного засідання, 30 жовтня, архиєпископ Ігор мав доповідь "Досвід Патріарха Мстислава – виміри й оцінки" з нагоди 20-річчя інтронізації Митрополита УПЦ в США Мстислава на київську патріаршу кафедру.

У доповіді архиєпископ акцентував на тому, що патріарший досвід полягає в реалізації ідентичности Церкви на шляхах мужнього свідчення Євангелія усім своїм життям, гармонійного сполучення віри й суспільного служіння, послідовного формування в християнської спільноти здорової єрархії цінностей, звільнення православних українців від комплексів меншовартости.

«Церква Патріярха Мстислава – це завжди звернене в майбутнє знаряддя спасіння, що промовляє до суспільства голосно, щиро й відверто, послугуючись зрозумілою для сучасника мовою. І всі ми, вшановуючи досвід Патріярха Мстислава, нині покликані відкрити його для себе самих, для всієї церковної спільноти й українського народу, що переживає важку духовну кризу й шукає перспективи її подолання. Продовження місії Патріярха Мстислава мусить поєднати на засадах його досвіду нас усіх, спадкоємців Володимирового хрещення, покликаних очолити подолання духовної кризи й повернення української спільноти під омофором Константинопольської Церкви-Матері до перерваної, але не втраченої ним київської традиції», – такими словами завершив свій виступ на засіданні Собору УПЦ в США архиєпископ Ігор (Ісіченко).