• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ Олександр (УПЦ) вітає налагодження контактів з УГКЦ і жалкує, що діалог з УПЦ КП заморожений...

Архиєпископ Олександр (УПЦ) вітає налагодження контактів з УГКЦ і жалкує, що діалог з УПЦ КП заморожений

16.02.2012, 09:29
Архиєпископ Олександр (УПЦ) вітає налагодження контактів з УГКЦ і жалкує, що діалог з УПЦ КП заморожений - фото 1
Архиєпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), керівник Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ та секретар Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира, прокоментував газеті «День» ситуацію, що склалася зараз в УПЦ.

Драбинко.jpgАрхиєпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), керівник Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ та секретар Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира, прокоментував газеті «День» ситуацію, що склалася зараз в УПЦ.
 
На питання кореспондента про те, що вже "неможливо приховати" "боротьбу за престіл", яка розгорнулася в УПЦ, архиєпископ Олександр відповів, що особисто він "не є претендентом у боротьбі за престіл". Основне завдання, яке поклав на нього Священний Синод – лікування і догляд за Предстоятелем УПЦ.

Завдяки проведеній операції здоров'я Глави УПЦ потроху поліпшується, сказав архиєпископ. Митрополиту Володимиру "вже краще, ніж було".
 
У зв'язку з обговоренням канонічного статусу УПЦ (МП) владика Олександр заявив, що "Того статусу, який завдяки зваженій зовнішній і внутрішній політиці Митрополита Володимира на сьогодні має Українська Православна Церква, цілком достатньо. Очевидно, всередині УПЦ існують розбіжності у поглядах на її минуле і майбутнє. І для того, щоб уникнути дисбалансу, потрібно цю політику Блаженнішого підтримувати і надалі ".
 
Архиєпископ Олександр вітає налагодження контактів між УПЦ і УГКЦ. "Я знайомий з Блаженнішим Святославом. Він справляє дуже приємне враження", – зазначив глава ВЗЦЗ УПЦ. "У нас багато спільних тем для розмов, адже живемо в одній державі, на одній землі і маємо ті самі проблеми. І коли як християни ми їх починаємо вирішувати разом, це вдається краще, ніж поодинці. Є також відносини на місцевому рівні, тобто, між нашими громадами, які, живучи в тому чи іншому місті / містечку / селі, проводять певну соціальну роботу. Але вони є ситуативними. Так, багато спільного між нами, але існує чимало проблем, які не подолані і які перешкоджають подальшому співробітництву" .
 
Разом з тим, говорячи про відносини з православними Київського Патріархату, владика Олександр повідомив, що "на сьогодні ніяких відносин немає, крім того, що знаємо один одного". За його словами, "якщо говорити про загальний вимір, то підготовка до діалогу зараз заморожена. На те були певні причини. Але суб'єктивно мені б хотілося, щоб все-таки в нашій державі проводився міжконфесійний діалог". При цьому архиєпископ не назвав "певні причини", за яким припинена підготовка до діалогу з УПЦ КП.
 
"Щоб мати християнську державу, – продовжив далі владика Олександр, – ми повинні виховувати в християнському дусі дітей ще з дитинства. І тоді з них виростуть добрі християни і відповідальні громадяни, якими б не були їх більш пізні релігійні схильності. А для того, щоб вони обрали православ'я, ми повинні вчити їх своїм прикладом. Звичайно, я як православний єпископ бажав би, щоб всі були православними. Проте, дивлячись на життєві реалії, хотів би, щоб всі були, якщо не хорошими християнами, то, принаймні, людьми ". Про це повідомляє Релігія в Україні.