Громада ПЦУ на Закарпатті після п'яти років протидії УПЦ МП увійшла до свого храму

26 квітня, 11:52
Суспільство
Громада ПЦУ на Закарпатті після п'яти років протидії УПЦ МП увійшла до свого храму - фото 1
Настоятель громади о. Василь Мадзюк та парафіяни храму Вознесіння Господнього ПЦУ у селі Присліп Міжгірської громади, що в Хустському районі Закарпатської області, 25 квітня після 5 років поневірянь увійшли до належного їм на праві власності храму і здійснили інвентаризацію церковного майна.

Про це повідомляє Закарпаття онлайн.

Громада ПУЦ у церкві та на церковному подвір’ї замінила всі замки.

З цієї нагоди єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією ПУЦ Віктор Бедь привітав і благословив по телефону благочинного Хустського районного благочиння, настоятеля даної релігійної громади ПЦУ протоєрея Василя Мадзюка, старосту Михайла Болехана та всіх вірних.

А також подякував окремим представникам правоохоронних органів, державної влади та місцевого самоврядування, які в цій ситуації стали на бік Закону та у відповідний спосіб допомогли захистити права і законні інтереси парафіян релігійної громади ПЦУ у Прислопі.

Громада ПЦУ на Закарпатті після п'яти років протидії УПЦ МП увійшла до свого храму - фото 133372

Віряни Свято-Вознесенської церкви у селі Присліп були одними з перших в Україні, які вирішили вийти з УПЦ МП та приєднатися до Православної Церкви України, зазначає Еспресо. Ще в березні 2019 року, через три місяці після отримання Томоса, вони провели збори й проголосували за перехід до ПЦУ. Священик УПЦ МП, який у цьому ж селі має ще дві парафії, їхнє рішення не підтримав і вирішив не поступатися жодним храмом. Відтак п’ять років релігійна громада ПЦУ боролася за право молитись у своєму храмі, хоча від початку мала на нього всі документи.