• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ ПЦУ впізнав підозрюваного у шпигунстві псевдосвященника УГКЦ...

Архиєпископ ПЦУ впізнав підозрюваного у шпигунстві псевдосвященника УГКЦ

09 лютого, 10:43
Архиєпископ ПЦУ впізнав підозрюваного у шпигунстві псевдосвященника УГКЦ - фото 1
Чоловік, який діяв на Львівщині під виглядом священика УГКЦ і представлявся отцем Давидом, насправді є Юрієм Юрійовичем Пайдою. Він був доцентом Харківського університету внутрішніх справ, а у 2019 році доцентом приватного Кам'янець-Подільського податкового інституту. Також про нього є інформація як про церковника різних конфесій, зокрема, УПЦ Московського Патріархату.

Чоловік, який діяв на Львівщині під виглядом священника УГКЦ і представлявся отцем Давидом, насправді є Юрієм Юрійовичем Пайдою. Він був доцентом Харківського університету внутрішніх справ, а у 2019 році – доцентом приватного Кам'янець-Подільського податкового інституту. Також про нього є інформація як про церковника різних конфесій, зокрема, УПЦ Московського Патріархату. Про це повідомляє zaxid.net.

Повідомлення Львівської архиєпархії УГКЦ про те, що на Львівщині зафіксували діяльність невідомого чоловіка, який видає себе за священника УГКЦ, а натомість збирає інформацію про духовенство та впливових вірян, викликало значний резонанс та обговорення у соцмережах.

Зокрема, особу на фото, яке оприлюднила УГКЦ, впізнав архиєпископ ПЦУ Євстратій Зоря. У коментарях у соцмережах він повідомив, що зображений на фото чоловік – це Юрій Юрійович Пайда, в УПЦ КП десять років тому був відомий як архимандрит Ювеналій. До того і після того змінював юрисдикції, був в УПЦ МП та УАПЦ. Згодом він залишив монаший чин та одружився.

За даними YouControl, чоловік на ім’я Юрій Юрійович Пайда з 2012 року є уповноваженою особою Свято-Георгіївської релігійної громади УПЦ МП у місті Кременчук на Полтавщині. У 2008 році був керівником Свято-Феодосіївського чоловічого ставропігійного монастиря у Києві УПЦ (ПЦУ), а перед тим керівником кількох сільських парафій УПЦ МП у Сумській області.

Окрім того, про Юрія Юрійовича Пайду є інформація як про науковця, автора наукових статей на юридичну та релігійну тематику. Зокрема, у 2018 році у «Правовому часописі Донбасу» опублікована його стаття як кандидата юридичних наук, доцента Харківського національного університету внутрішніх справ. Там також розміщене його фото, яке ідентичне з тим, що оприлюднила УГКЦ. У 2019 році Юрій Юрійович Пайда публікував іншу наукову статтю та брав участь у захисті наукових дисертацій як завідувач кафедри теорії та філософії права приватного вишу «Кам’янець-Подільський податковий інститут». Є інформація про нього як проректора цього приватного навчального закладу.

У СБУ Львівщини ZAXID.NET повідомили, що наразі не отримували офіційної заяви від Львівської архиєпархії УГКЦ, однак зазначили, що інформація про превдосвященника-шпигуна їх зацікавила.

«Інформація нас зацікавила. Тримаємо її на контролі». – повідомила речниця СБУ Львівщини Роксолана Яворська.

Як повідомлялося, у середу, 5 лютого, Львівська архиєпархія УГКЦ оприлюднила офіційне повідомлення із закликом до священників та прихожан бути максимально обережними, оскільки на території Львівської області під виглядом священника УГКЦ на ім’я Давид здійснює служіння невідомий чоловік, який не має жодних дозволів на священичу діяльність. В УГКЦ вважають, що цей чоловік може бути агентом спецслужб, який збирає інформацію про священників та впливових вірян.

Зі слів львівського священника УГКЦ Юстина Бойка, згаданий чоловік, який називає себе священником, підміняв отців на сільських парафіях у Львівській області, зокрема, у Пустомитівському районі. Йому вдавалося входити у довіру, оскільки він представлявся приятелем архиєреїв УГКЦ. В УГКЦ зазначають, що цей чоловік досконало знає богословську термінологію, він говорив гарні проповіді, але водночас збирав інформацію та роздмухував конфлікти на парафіях. Коли ж у керівництві Львівської архиєпархії УГКЦ захотіли зустрітися з ним, його не знайшли.