• Головна
  • Новини
  • Архиєпископ Православної Церкви в Америці пішов у відпустку через звинувачення у сексуальних домаганнях...

Архиєпископ Православної Церкви в Америці пішов у відпустку через звинувачення у сексуальних домаганнях

07.10.2010, 12:49
Архиєпископ Православної Церкви в Америці пішов у відпустку через звинувачення у сексуальних домаганнях - фото 1
Архиєпископ Серафим (Сторхейм), що очолює Канадську архиєпархію Православної Церкви в Америці (ПЦА), 2 жовтня опублікував заяву, де оголосив що складає з себе всі обов'язки в Синоді Православної Церкви в Америці.

Архиєпископ_Серафим.jpgАрхиєпископ Серафим (Сторхейм), що очолює Канадську архиєпархію Православної Церкви в Америці (ПЦА), 2 жовтня опублікував заяву, де оголосив що складає з себе всі обов'язки в Синоді Православної Церкви в Америці, а також просить звільнити його від обов'язків в Канадській архиєпархії у зв'язку з відпусткою, починаючи з 1 жовтня.

У заяві, як інформує «Релігія в Україні», архиєпископ не назвав конкретних причин свого несподіваного прохання, відзначивши лише, що на цьому наполягав його терапевт. Проте в повідомлення, опублікованому 3 жовтня на офіційному сайті Православної Церкви в Америці, вміщене уточнення, що архиєпископ Канадський Серафим знаходиться під слідством з приводу сексуальних домагань.

За дорученням Синоду єпископів, Предстоятель Православної Церкви в Америці Митрополит Йона зробив таку заяву: «Я благословив Церковний відділ, який розглядає звинувачення в сексуальних зловживаннях, працювати в співпраці з мсіліцією і владою Канади і відповідно до принципів і процедур Православної Церкви в Америці для здобуття інформації, необхідної для ухвалення правильного рішення. Ми підносимо наші сердечні молитви Великому Пастиреві і Цілителеві, Господу нашому Ісусові Христу, щоб благословив Божим миром, любов'ю і зціленням усі задіяні сторони».

Обов'язки керівника Канадської архиєпархії ПЦА під час відпустки архиєпископа Серафима виконуватиме єпископ Іриней Квебекський.

Також офіційний сайт ПЦА повідомляє, що міліція Вінніпега зв'язалася з потенційними свідками як в Канаді, так і в Сполучених Штатах Америки. Звинувачення стосуються того часу, коли ще о. Серафим служив приходським священиком в Канаді. Міліція Канади зв'язалася з канцелярією Православної Церкви в Америці відразу ж після засідання ради митрополії минулого місяця, проінформувавши про порушення. Архиєпископ Серафим, який вирушив до Нью-Йорка, щоб бути присутнім на спільному засіданні Синоду і Ради Церкви 20 вересня, згодом вирішив не відвідувати засідання, але замість цього, після зустрічі з Малим Синодом, склав з себе повноваження в Синоді і пішов з 1 жовтня у відпустку за власним бажанням. Окрім обов'язків глави Канадської архиєпархії ПЦА, митрополит Серафим є також співголовою Департаменту зовнішніх і міжцерковних зв'язків Церкви і головою Ради теологічного навчання.

Канадська архиєпархія ПЦА входить до складу Православної Церкви в Америці, яка отримала автокефальний статус від Російської Православної Церкви 1970 року. Хоча автокефальний статус ПЦА не визнається Константинопольським Патріархатом та більшістю Помісних Православних Церков.