Архиєпископ Станіслав Ґондецький: Патріарх Варфоломій мені зізнався, що на місці Кирила він одразу б зрікся престолу

22 травня, 09:56
Суспільство
Архиєпископ Станіслав Ґондецький: Патріарх Варфоломій мені зізнався, що на місці Кирила він одразу б зрікся престолу - фото 1
Голова Конференції католицьких єпископів Польщі, митрополит Познанський Архиєпископ Станіслав Ґондецький у програмі «Відкрита Церква» розповів про свою зустріч з Патріархом Варфорломієм у Польщі.

Про це повідомляє Департемент інформації УГКЦ.

«Коли я довідався, що Президент Польщі Анджей Дуда запросив Патріарха Варфоломія з Константинополя до Польщі і одночасно запросив мене, щоб я приєднався до запрошення і коли Варфоломій приїхав, я мав з ним 45-хвилинну зустріч", - сказав єрарх.

"Він (Патріарх Варфоломій - Ред) надзвичайно цікава людина, дуже інтелігентна, дуже цікавиться світом, і Польщею зокрема. У програмі його візиту також була зустріч з українськими біженцями. Він приймав їх надзвичайно просто і сердечно. Потім ми зробили спільну заяву стосовно подій в Україні, він – зі свого боку, я – зі свого. Він віддавна відомий своїм засудом війни в Україні. Принагідно тут і видно різницю між православ’ям грецьким і православ’ям московським. Під час розмови я його запитав, що б він, як Патріарх Константинополя, зробив на місці Патріарха Кирила? І він миттєво відповів: "Я б зрікся посту Патріарха, бо те, що діється, не є в дусі Євангелія". Це дуже мені заімпонувало», - наголосив Голова Конференції католицьких єпископів Польщі.

Нагадаємо, 17-20 травня 2022 року польські католицькі єпископи на чолі з Головою Конференції єпископату Польщі здійснили візит в Україну, щоб засвідчити солідарність з Україною.

18 травня у Львові делегація відвідала архикатедральний собор Святого Юра, крипту собору та митрополичі палати Святоюрського комплексу і зустрілася з митрополитом Львівським УГКЦ Ігорем Возьняком.

19 травня вони відвідали столицю України, де, зустрілися з Патріархом УГКЦ, а також Ірпінь та Бучу.

Того ж дня гості з Польщі зустрілися з Предстоятелем ПЦУ.