Римо-католицькі єрархи Польщі відвідали Київ, Ірпінь і Бучу

Римо-католицькі єрархи Польщі відвідали Київ, Ірпінь і Бучу - фото 1
У межах візиту солідарності в Україну у четвер, 19 травня, польські римо-католицькі єпископи відвідали столицю України, місто Київ, де зустрілися з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, а також Ірпінь та Бучу.

Найвищу єрархію Римо-Католицької Церкви в Польщі – архиєпископа Станіслава Ґондецького, митрополита Познанського і голову єпископату РКЦ в Польщі, архиєпископа Войцеха Поляка, примаса Польщі, та архиєпископа Станіслава Будзіка, митрополита Люблінського, – Блаженніший Святослав прийняв у своїй резиденції поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового. У зустрічі також взяв участь священник Стефан Батрух, душпастир громади УГКЦ в Любліні, який супроводжує архиєреїв.

Римо-католицькі єрархи Польщі відвідали Київ, Ірпінь і Бучу - фото 93477

За словами Глави УГКЦ, делегація польських римо-католицьких єпископів – це перша церковна делегація такого високого рівня, що відвідала Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Римо-католицькі єрархи Польщі відвідали Київ, Ірпінь і Бучу_2

У Києві польські архиєреї відвідали собор Святої Софії Київської, де ознайомилися з його багатовіковою історією, та вшанували жертв Голодоморів біля Свічі пам'яті.

Римо-католицькі єрархи Польщі відвідали Київ, Ірпінь і Бучу_3

Перебуваючи у столиці України, польські єпископи також зустрілися з Предстоятелем Православної Церкви України Митрополитом Епіфанієм у його резиденції та помолилися у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Римо-католицькі єрархи Польщі відвідали Київ, Ірпінь і Бучу_4

Цього ж дня делегація єпископату РКЦ в Польщі відправилася в Ірпінь та Бучу – міста на Київщині, які найбільше постраждали від рук російських окупантів у березні 2022 року. Там польські архиєреї на власні очі побачили наслідки вторгнення в Україну російського агресора. У Бучі, на місці братської могили, до якої були скинуті тіла невинно вбитих мирних жителів, єпископи помолилися за жертв російського терору.

17-20 травня 2022 року польські католицькі єпископи на чолі з головою Конференції єпископату Польщі здійснюють візит в Україну. Мета візиту – засвідчити солідарність з Україною під час її оборонної війни з росією як із несправедливим агресором. Перебуваючи у Львові, делегація польських єпископів зустрілися з митрополитом Львівським УГКЦ Ігорем Возьняком. Єпископи відвідали архикатедральний собор святого Юра, крипту собору та митрополичі палати Святоюрського комплексу.