• Головна
  • Новини
  • Архиєпископа Мстислава (Гука) вивели з числа єпископів УАПЦ, – рішення Архиєрейського Собору...

Архиєпископа Мстислава (Гука) вивели з числа єпископів УАПЦ, – рішення Архиєрейського Собору

07.12.2016, 10:53
Архиєпископа Мстислава (Гука) вивели з числа єпископів УАПЦ, – рішення Архиєрейського Собору - фото 1

Вивести архиєпископа Мстислава (Гука) з числа єпископів постановив Архиєрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви у Києві 6 грудня 2016 р. Керуючим єпископом Тернопільської єпархії призначили єпископа Мукачівського і Карпатського УАПЦ Віктора (Бедя), йдеться у рішеннях Собору.

Мстислав_(Гук).jpgexklusiv.gifВивести архиєпископа Мстислава (Гука) з числа єпископів постановив Архиєрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви у Києві 6 грудня 2016 р. Керуючим єпископом Тернопільської єпархії призначили єпископа Мукачівського і Карпатського УАПЦ Віктора (Бедя), йдеться у рішеннях Собору.

«Рішення Собору щодо архиєпископа Мстислава означає, що він уже не може керувати Тернопільською і Хмельницькою єпархіями. Він за станом здоров’я буде лікуватися», — пояснив кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу секретар Патріархії УАПЦ о. Віталій Даньчак.

На уточнююче запитання він додав: постанова Собору не означає, що владику Мстислава позбавили сану.

«Рішення щодо постійного місця перебування архиєпископа Мстислава Собор не приймав. Він лікуватиметься», — деталізує о. В. Даньчак.

Нагадаємо, що архиєпископа Мстислава (Гука) відсторонили від керівництва Тернопільською і Хмельницькою єпархіями УАПЦ після появи телесюжету про його нічні гуляння із бійкою у барі «Сіті» в Тернополі. Відтак Архиєрейський Собор призначив владиці покаяння у монастрі. Коли ж виявилося, що архиєпископ — у своїй квартирі в Тернополі, а не в обителі, виник черговий скандал. 1 грудня 2016 р. відбувся спільний собор Тернопільської і Хмельницької єпархій, де прийняли рішення просити Архиєрейський Собор УАПЦ призначити керуючих цими єпархіями. Для Тернопільської духовенство запропонувало призначити владику Віктора (Бедя), а кандидатуту для Хмельницької залишило на розсуд Архиєрейського Собору. Утім, рішень щодо керуючого Хмельницькою єпархією Архиєрейський Собор 6 грудня не приймав.