• Головна
  • Новини
  • Архиєпископу УПЦ (МП) не подобається, коли козаки у храмах вигукують «Будьмо, гей!»...

Архиєпископу УПЦ (МП) не подобається, коли козаки у храмах вигукують «Будьмо, гей!»

22.01.2013, 11:25
Архиєпископу УПЦ (МП) не подобається, коли козаки у храмах вигукують «Будьмо, гей!» - фото 1
Архиєпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука (Коваленко) порадив православним козакам більше не використовувати у храмах вигук-вітання «Будьмо, гей!» під час зустрічі з духовенством і змінити його на інший.

32-iuy.jpgАрхиєпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ (МП) Лука (Коваленко) порадив православним козакам більше не використовувати у храмах вигук-вітання «Будьмо, гей!» під час зустрічі з духовенством і змінити його на інший.

Про це йдеться у спеціальному зверненні владики до козацтва.

«Враховуючи особливо-трепетне ставлення козаків до Православ'я, цінуючи добрі відносини, які склалися у нас з керівництвом козацьких підрозділів, хочемо звернути увагу на один момент. Мова йде про козацьке вітанні «Будьмо! Гей!» в храмах або під час зустрічей козаків з духовенством. Не вдаючись в історичні та інші подробиці, відзначимо, що за останній час ці слова в народній свідомості нівелювалися до рівня застільного спілкування і використовуються в якості тосту або після нього», - цитує слова архиєпископа офіційний сайт Запорізької і Мелітопольської єпархії УПЦ (МП).

Вигук «Будьмо, гей!», як вважає владика Лука, не варто використовувати й з «точки зору церковного етикету».

«Найбільш пристойно, на наш погляд, могло б звучати привітання, яке давно вкоренилося на Запорізькій землі під час Різдвяних свят: «З нами Бог!» - «І є, і буде!», Що свідчить про нашу віру і надію на Бога у всіх наших добрих починаннях», - пояснює він.

Архиєпископ Лука (Коваленко) у той же час нічого не має проти, коли козаки використовуватимуть це привітання у інших місцях.

«Що стосується використання традиційного «Будьмо! Гей! »За інших обставин (у побуті, під час походів, змагань і т.д.) то нічого поганого в цьому немає. Повторюємося, мова йде виключно про поведінку в храмі», - резюмує владика Лука.