Архиєрейський Синод УГКЦ обговорив тему душпастирства в умовах адміністративної реформи і децентралізації

23.11.2021, 09:00
Католики
Архиєрейський Синод УГКЦ обговорив тему душпастирства в умовах адміністративної реформи і децентралізації - фото 1
19-20 листопада 2021 року в реколекційному центрі Львівської архиєпархії в Брюховичах під головуванням Глави УГКЦ Патріарха Святослава відбулася Вісімдесят дев’ята сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні. У сесійних засіданнях взяли участь усі владики Української Греко-Католицької Церкви, які діють на території України

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, головною темою цієї Сесії Архиєрейського Синоду була тема: «Душпастирство в нових реаліях адміністративної реформи і децентралізації». Про засади адміністративної реформи і децентралізації в Україні владикам доповів п. Степан Куйбіда, директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації.

На Синоді йшлося про досвід співпраці з об’єднаними територіальними громадами у сферах культури, освіти і соціального служіння на засадах утвердження християнських цінностей доповіли представники руху «Щаслива християнська сім’я».

Синод розглянув у другому читанні та затвердив Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо екологічної ситуації в Україні.

У розділі інших тем для обговорення було розглянуто сучасну суспільно-політичну ситуацію і діяльність Церкви в умовах пандемії і зовнішньої ворожої загрози. У цьому контексті владики обговорили та прийняли Заклик Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні до молитви в час лихоліття.

Окрім цього питання, було обговорено питання про постійну формацію єпископів, про беатифікаційні процеси УГКЦ в Україні та про виконання приписів Апостольського листа Римського Архиєрея Франциска «Ви є світло для світу» (від 7 травня 2019 р.) у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві.

На цій сесії Синоду про свою діяльність звітувало Бюро УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів і сект.

Дев’яносту сесію Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні вирішено провести в лютому 2022 року.