Атеїсти Італії придумали процедуру «розхрещування»

18 листопада, 11:42
Світові
Атеїсти Італії придумали процедуру «розхрещування» - фото 1
Процедуру скасування хрещення стала проводити Спілка раціоналістичних атеїстів та агностиків.

В Італії вже знаходяться ті, хто заповнюють спеціальну форму на сайті, де повідомляють про бажання «скасувати своє хрещення» та пояснюють причини цього вчинку. Про це повідомляє Главком з посиланням на Washington Post.

Процедуру скасування хрещення почала проводити Спілка раціоналістичних атеїстів та агностиків (UAAR) двадцять років тому, проте останніми роками «розхрещення» набуло популярності.

Так, католицька Єпархія Брешії повідомила про те, що у 2020 році про це заявили 27 осіб, тоді як у 2021 – уже 75. Представник UAAR, у свою чергу, заявив, що всього на сайті організації процедуру пройшло понад 100 тисяч італійців.

Римо-Католицька Церква повідомляє, що «скасувати хрещення» неможливо, оскільки воно вже сталося. Віце-канцлер єпархії Брешії Данієле Момбеллі заявляє, що проходження такої процедури класифікується як віровідступництво, що тягне за собою відлучення від Церкви без судового розгляду.

Віровідступники не можуть бути хрещеними, не можуть укладати церковний шлюб і претендувати на церковні обряди та похорон.

«Є істотна різниця між гріхом відступництва та злочином відступництва. Атеїст робить гріх, тому що це його внутрішнє рішення, і його можна пробачити, якщо він покається. А віровідступники виявляють свою волю формально залишити церкву зовні, тому вони стикаються з юридичними наслідками свого рішення», – повідомив він.

Італія – історично католицька країна, проте соціологи припускають, що на даний момент понад 30% населення країни є атеїстами.