«Прошу, долучіться в молитві за наших чудових пожежників, які ризикують власним життям, щоб запобігти подальшим втратам життя унаслідок пожеж у буші в багатьох австралійських штатах. Єднаймося в молитві до покровительки нашого народу, Богородиці Помічниці Вірних, щоб дістатися до всіх потерпілих у цей тяжкий час», — закликав через соцмережі митрополит Сиднея архієпископ Ентоні Фішер,
«Прошу, долучіться в молитві за наших чудових пожежників, які ризикують власним життям, щоб запобігти подальшим втратам життя унаслідок пожеж у буші в багатьох австралійських штатах. Єднаймося в молитві до покровительки нашого народу, Богородиці Помічниці Вірних, щоб дістатися до всіх потерпілих у цей тяжкий час», — закликав через соцмережі митрополит Сиднея архієпископ Ентоні Фішер, повідомляє CREDO.
У своєму дописі архиєпископ нагадує про трагедію пожежників, які загинули, рятуючи жертв пожежі, що охопила Австралію. Він закликає до молитви за заступництвом Покровительки Австралії.
Також і інші єпископи поновлюють заклики в інтернеті до молитов і допомоги жертвам катаклізму.
«Церква в усій Австралії, миряни, духовенство, священники та єпископи повинні солідаризуватися з тими, хто найбільше постраждав, жертвуючи молитви та надаючи практичну підтримку потребуючим. Дощ це дар Божий. Коли нам його бракує, ми усвідомлюємо, який він цінний. Мешканці тутешніх територій бушу цінують дар дощу. Тому, коли ми молимося про дощ, то не намагаємося диктувати Богові, що Він має робити, але визнаємо зі смиренням, що не маємо контролю над усім», — каже єпископ Макбет-Грін із дієцезії Вілканія-Форб, штату Новий Південний Уельс, який найбільше страждає від жахливих пожеж.
Зі схожими закликами звертаються до вірян єпископи інших дієцезій.
Трагічні пожежі, які тривають на Австралійському континенті з вересня минулого року й винищили території вже чотирьох штатів, — це зокрема наслідок засухи, яка панує на цій землі вже багато місяців. У зв’язку з цим австралійські єпископи оголосили листопад 2019-го місяцем молитви за дощ, а також за тих, хто постраждав від засухи. Церква підтримує і заохочує до допомоги сім’ям жертв, людям, змушеним переселятися, і всім, хто включається в боротьбу зі смертоносною стихією. У спільну молитву та допомогу включаються також представники інших християнських спільнот, підтримані зокрема пастирським посланням Генерального секретаря Всесвітньої ради Церков, пастора Олафа Фюксе Твейта.
«Разом із вами Церкви, що належать до Всесвітньої ради Церков, в усьому світі молиться про припинення пожеж і полум’я, за захист і підтримку для всіх тих, хто бореться з пожежами, що посилюються, щоб уберегти людське життя і пожитки, а також унікальну дику природу і довкілля, якому загрожує винищення. Разом із вами оплакуємо неймовірні втрати, яких ви вже зазнали: цінні людське життя, домогосподарства і нажите добро, стільки тварин і територій бушу та лісів», — написав він.
Внаслідок пожеж, які нищать Австралію, вже загинуло близько 25 чоловік та близько пів мільярда тварин. За попередніми підрахунками, територія, охоплена вогнем, ушестеро більша, ніж згарище в Амазонії минулого року, і займає поверхню близько 6,3 мільйона гектарів.