• Головна
  • Новини
  • Автоматична система пожежегасіння врятувала старовинну церкву від займання після влучення блискавки...

Автоматична система пожежегасіння врятувала старовинну церкву від займання після влучення блискавки

14.06.2010, 16:32
Автоматична система пожежегасіння врятувала старовинну церкву від займання після влучення блискавки - фото 1
Сьогодні, 14 червня, у селі Матків Турківського району блискавка влучила у дерев’яну церкву – пам’ятку архітектури національного значення.

MatkivTrijciMZh.jpgЛЬВІВ – Сьогодні, 14 червня, у селі Матків Турківського району блискавка влучила у дерев’яну церкву – пам’ятку архітектури національного значення. Про це повідомляє ЗІК з посиланням на начальника прес-центру ГУ МНС у Львівській області Павла Василенка.

З його слів, церква зайнялася, однак від знищення пам’ятку врятувала автоматична система пожежегасіння.

«Це одна з чотирьох церков, які минулого року потрапили під обласну програму покращення протипожежного стану. Обласна рада виділила кошти. У цій церкві та в інших церквах були облаштовані автоматичні системи пожежегасіння. Під час грози блискавка влучила в церкву, виникло займання. Одночасно спрацювала система пожежегасіння, яка в зародку ліквідувала пожежу», – розповів Василенко.

За його словами, збитків церкві не нанесено.

Довідка РІСУ: Храм Успення Пресвятої Богородиці УАПЦ (1838 р.) — пам'ятка, яку, завдяки її пропорціям, особливо стрункими вежами і блискуче вираженій мальовничості, що її погоджено з чіткою багатоярусністю, зачислено до шедеврів мистецтва світового значення.