Керманич анексованої Бердянської єпархії УПЦ МП благословив російських солдатів на вбивства

25 лютого, 13:33
Суспільство
Керманич анексованої Бердянської єпархії УПЦ МП благословив російських солдатів на вбивства - фото 1
23-го лютого на окупованих українських територіях і в тому числі в Бердянську росіяни влаштували цикл заходів з нагоди “дня захисника Вітчизни”.

“Бердянськ 24” в черговий раз фіксує офіційне благословення російських священнослужителів на загарбницьку війну, яке активно поширили в місцевих пабліках пропагандистські ресурси.

Так, єпископ Бердянської єпархії РПЦ Лука (Волчков), у вітаннях до 23 лютого закликав “Божого благословення” на учасників “сво”. Крім того, Лука спробував пояснити характер загарбницької війни необхідністю відповідати на “загрози ворогів праведною бранню”.

Нагадаємо, 16 травня 2023 року Синод РПЦ анексував Бердянську єпархію УПЦ МП, архиєрей якої, за версією УПЦ МП перебуває на “лікуванні”.

Керуючим єпархією РПЦ самочинно призначила єпископа Бронницького Луку, вікарія Патріарха Московського.

Слід зауважити, що місцеві священики УПЦ МП такому рішенню не дуже пручались і сприйняли рішення московського керівництва буденно-байдуже. Деякі з них навіть тішились і самі агітували за переведення єпархії під крило РПЦ. Зокрема, такі священнослужителі як секретар Бердянської єпархії протоєрей Сергій Ілющенко, архимандрит Димитрій Міхешкін, протоєрей Євгеній Клименко, протоєрей Дмитро Лебедченко поїхали до Кирила Гундяєва та уклінно просли їх анесувати Ці клірики також радо виступили на пропагандистському каналі «Спас», де наговорили на кілька статей ККУ.