Бійка священиків на Вінниччині: нападник шкодує лише, що вдарив "мало"

02 серпня, 12:40
Суспільство
Бійка священиків на Вінниччині: нападник шкодує лише, що вдарив "мало" - фото 1
На Вінниччині священик Української Православної Церкви Московського Патріархату напав на свого колегу - військового капелана отця Михайла. У поліції заявив, що не шкодує за свій вчинок.

Бійка отців зчинилася на кладовищі, коли в селі Яланець прощалися з 42-річним Олександром Зінівим. Чоловік загинув у бою під Миколаєвом, був сиротою, тому людей на цвинтарі небагато, йдеться в ТСН.

Відспівував загиблого настоятель тутешньої церкви Московського Патріархату отець Анатолій, але на похорон прийшов і капелан Михайло Вознюк з ПЦУ. Не приховує - робив колезі зауваження, бо той, мовляв, поминав покійного неправильно.

«Ми відспівуємо убієнного героя Олександра, а не Алєксандра, то я звернув увагу, що треба молитися за Олександра, він в Україні», - каже настоятель храму нерукотворного образу Христа Спасителя ПЦУ Михайло Василюк.

А коли слово взяв вже капелан - знервований отець Анатолій накинувся на нього з вівтарним хрестом. Досі не може відійти від пережитого, каже отець Михайло. Запевняє, якби вчасно не зреагував - важкий хрест поцілив би йому в голову.

«Особисто для мене це принизливо, що священик бере хрест і використовує його не за призначенням. Ми всі люди, маємо тіло і, не дай Боже, був би точний удар, щоб ти тоді було?» - додає отець Михайло Василюк.

Те, що двічі перехрестив опонента важким хрестом, отець Анатолій визнає. Все через те, пояснює, що капелан постійно його обзиває попом, от і не стримався. «Починають мене травити, ти «московський піп», «ти не такий». Я прошу - схаменися, ти мені в діти годишся. Мені дуже це боляче, хто б я не був, чи я китайський, чи я польський, я людина насамперед», - твердить настоятель храму УПЦ МП села Яланець Анатолій Дудко.

У поліції відкрили одразу два кримінальні провадження - за навмисне завдавання тілесних ушкоджень і хуліганство. «Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі», - зазначають у поліції.

На питання, чи кається, отець Анатолій відповідає не роздумуючи. «Чесно сказати? Трохи жалкую, що мало. Ну, що мені зроблять? Ну, посадять мене, дадуть три-чотири роки», - каже священник.

В поліції кажуть, отець Анатолій теж написав заяву на опонента. Більше того, його парафія обіцяє судитися з отцем Михайлом. «Відколи з'явився священик ПЦУ, регулярно принижує нас, не знаю, хто йому таке право дав. Регулярно називає нас «московськими попами», «кацапськими», показує «чемодан, вокзал, Москва», - пояснює благочинний УПЦ МП Томашпільського району Василь Лазарець.

Тим часом у селищній раді вирішили священикам більше слова не давати. «Виступає староста, я, військова адміністрація, комісар, рідні, які питання, а батюшки нехай моляться в церкві», - каже голова Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.

Натомість капелан каже, і далі ходитиме на прощання. Свого кривдника, переконує, вже простив, хоча той і не приходив перепрошувати.