Більшість українців вважають, що УПЦ МП треба виселити із лавр, - соцопитування

06 червня, 15:39
Суспільство
Більшість українців вважають, що УПЦ МП треба виселити із лавр, - соцопитування - фото 1
Понад половина українців, а саме 63%, вважають, що Українська Православна Церква Московського Патріархату має бути виселена із Києво-Печерської та Почаївської лавр без можливості подальшого служіння там.

Такі результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA наводить Катерина Щоткіна у статті «Доля УПЦ МП: дорога від храму».

«Якби доля лавр — Києво-Печерської та Почаївської — була в руках простих українців, питання, кому вони мають належати, вирішилося б не на користь УПЦ МП: лише 6,2% опитаних вважають, що Києво-Печерська та Почаївська лаври й надалі мають безроздільно належати колишнім господарям», - зазначає авторка.

Ще 8% громадян згодні на співслужіння в храмах лавр УПЦ МП та Православної Церкви України. Решта ж громадян є більш категоричними.

При цьому авторка зазначає, що така категорична позиція українців стосується не лише двох головних святинь країни.

«Такою самою підтримкою користуються будь-які зусилля з позбавлення УПЦ МП майна в усіх куточках країни. Попри незаконність рішень місцевої влади, незугарні картинки бійок, хмари сльозогінного газу в храмах, 60% українців підтримують рішення місцевої влади, які відмовляють УПЦ МП у продовженні оренди та використанні культових споруд і земельних ділянок», - вказує Щоткіна.

У самій УПЦ МП таке ставлення влади та громадян пояснюють усім від пропаганди до масового божевілля, але так і не називають головну причину – бажання українців розірвати зв’язки із Росією, які УПЦ МП плекала десятиліттями.