Благочинним в єпархії УПЦ МП на Закарпатті хочуть призначити священика-сепаратиста

Благочинним в єпархії УПЦ МП на Закарпатті хочуть призначити священика-сепаратиста - фото 1
У Закарпатській області в Хустській єпархії УПЦ МП виник скандал із призначенням благочинним в Хутській єпархії Венедикта Хромея, який відкрито підтримує агресію Росії.

Про це повідомив голова громадської організації "Світанок", співзасновник проектів "Декомунізація.Україна" і "Мова.Харків" Вадим Поздняков у Facebook.

"У Тячівському районі Закарпаття, де компактно проживають представники румунської національної меншини, рішення щодо виходу з-під контролю “Хустської” єпархії УПЦ (МП) прийняло одразу ціле Солотвинське благочиння, священники якого дали хороший приклад іншим", — пише він.

У січні 2023 року керівництво Хустської єпархії УПЦ МП оголосило про плани призначити Венедикта керівником Солотвинського благочиння, що викликало обурення серед місцевих вірян.

За словами Позднякова, цей клірик має у своїй біографії російські сліди. Венедикт Хромей підтримує ідеологію "русского міра", є прихильником "радикального русинства" та має зв’язки з особами, які несуть загрозу національній безпеці України.

Зокрема, 24 лютого він публікував звернення Кіріла і неодноразово висловлював антиукраїнські погляди.

Також священик попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, проводить богослужіння в атрибутиці, на якій є російські держані символи. Що і прямо вказує на підтримку РФ.

Окрім того, у соцмережах він також не приховує своїх проросійських поглядів. Монах підтримує російську теорію про те, що не Росія напала на Грузію, а саме Грузія напала на Цхінвал. Тому не виключено, що він так само думає і про напад Росії на Україну.

Позднякова зазначив, що наразі готується звернення до СБУ.