• Головна
  • Новини
  • Богослови, вчені з України, Росії, Білорусі та Польщі обговорювали питання розвитку Православної Церкви в Україні...

Богослови, вчені з України, Росії, Білорусі та Польщі обговорювали питання розвитку Православної Церкви в Україні

23.11.2009, 15:03
Богослови, вчені з України, Росії, Білорусі та Польщі обговорювали питання розвитку Православної Церкви в Україні - фото 1
З благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Митрополита Київського і всієї України Володимира у Києві 19-20 листопада відбулася Міжнародна конференція "Патріарший візит в Україну: відповідаючи на виклики часу"

091123_1.jpgКИЇВ — З благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Митрополита Київського і всієї України Володимира у Києві 19-20 листопада відбулася Міжнародна конференція «Патріарший візит в Україну: відповідаючи на виклики часу». Священнослужителі, богослови, вчені з України, Росії, Білорусі та Польщі в контексті патріаршого візиту обговорювали теми розвитку Православної Церкви в Україні та у «східнослов’янському просторі» в цілому. Окрім внутрішніх проблем Церкви, розглядалися теми протистояння «розкольникам», «католицькій експансії», «сектантам».

Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир зазначив, що візит Глави РПЦ став великою подією у житті Церкви, про яку ще писатимуть та говоритимуть, і надихнув учасників «досліджувати минуле, дивитись у майбутнє і жити сучасністю».

Головні виступи були присвячені релігійній ситуації в країні. Якщо керівник Держкомнацрелігій Юрій Решетніков назвав церковно-державні стосунки гармонійними, то митрополит Агафангел та народний депутат Дмитро Табачник наголошували на «брутальному втручанні української влади у церковні справи».

Робота конференції була поділена на три секції: єдність Церкви – єдність народів (була заявлена як історична); сучасне соціальне служіння Православної Церкви і церковно-державні відносини у посттоталітарних країнах. Таким чином охоплювалося широке коло питань, починаючи від обговорення місіонерських літургій для неофітів і закінчуючи впливом Церкви на ЗМІ та освітню сферу.

У рамках конференції також відбулися покази двох документальних стрічок про Патріарха Кирила, презентації фотоальбому «Патріарший візит» та фотовиставки «Святіший Патріарх Кирил в Україні».

Окремо відбулися книжкові презентації. Учасникам було представлено книгу виступів Глави РПЦ, перший том ювілейного Повного збірника творів Миколи Гоголя, книгу православного журналіста Василя Анісімова про українські церковно-державні відносини «У колах Левіафана», теологічно-геополічну працю протоєрея Діонісія Мартишина «Схід-Захід: вибір шляху у пошуках єдності» та роботу Анни Радзюкевич «Єдність православ’я».

Детальніше про конференцію читайте у репортажі кореспондента РІСУ Миколи Малухи.