Богослужінням в римо-католицькому храмі столиці завершився Тиждень молитов за єдність християн
У римо-католицькому храмі св. Олександра в Києві 25 січня представники різних конфесій взяли участь у святковій Месі. Цим богослужінням фактично завершився Тиждень молитов за єдність християн.
Месу очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Станіслав Широкорадюк. До спільної молитви приєдналися о. Рольф Шененбергер, голова міжнародної благодійної асоціації «Тріумф серця», владика Йосип (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, представники УПЦ КП, представники Київської єврейської месіанської громади, а також о. Франциско Ботвіа, настоятель парафії св. Франциска на Оболоні. Про це інформує Католицький медіа-центр.
На початку Літургії настоятель храму св. Олександра о. Олександр Гурський наголосив, що вже 43 рік поспіль християни різних конфесій збираються, щоб молитися про єдність християн, долучаючись таким чином до архиєрейської молитви Ісуса: «Щоб усі було одно» (Ів. 17, 21).
Владика Йосиф (Мілян) зазначив, що прийде час, коли людство буде платити велику ціну за автентичність, яка полягає у любові, у житті любов’ю. «Якщо живемо, повні любові, то маємо її віддавати, а любов прагне об’єднання, і саме на ній маємо будувати нашу єдність», — наголосив єпископ УГКЦ.
Протоєрей Димитрій Садов’як, голова Синодального управління духовно-патріотичного виховання УПЦ КП, сказав, що йому дуже приємно брати участь у спільній молитві про єдність. Рабин Борис Грисенко з Київської єврейської месіанської громади зауважив, що всюди існує роз’єднання, але «відбувається щось дивне, оскільки євреї навертаються і визнають Ісуса Христа за Месію, а це є знаком того, що в Тілі Христовім відбувається велике пробудження, яке в майбутньому приведе до єднання, принесе повноту Царства Божого».
Директор Міжнародної благодійної асоціації «Тріумф Серця», яка діє в Києві вже 17 років, зазначив, що роз’єднання християн є великим гріхом і замало збиратися лише раз на рік, щоб молитися про єдність християн, а «потрібно кожного дня робити один крок уперед для примирення та єдності Церкви».