Болгарія: У посла РФ вимагають ключі від храму

29 вересня, 17:07
Суспільство
Болгарія: У посла РФ вимагають ключі від храму - фото 1
Патріарх Неофіт призначив священиків із Софії, котрі опікуватимуться храмом Святителя Миколая Чудотворця, який у столиці Болгарії за давньою звичкою називають російською церквою, і здійснюватимуть у ній богослужіння.

Про це повідомляє Голос України.

Священний Синод Болгарської Православної Церкви розіслав повідомлення до ЗМІ, в якому інформує, що Патріарх Неофіт призначив священиків із Софії, котрі опікуватимуться храмом Святителя Миколая Чудотворця. Вони замінять російських священиків, яких було вислано з Болгарії за дії, не сумісні з релігією.

У повідомленні Священного Синоду зазначається, що Священна Митрополія Софії гарантує: жодна частина майна церкви не буде втрачена чи пошкоджена. А віряни, як і раніше, зможуть відвідувати Богослужіння і вклонятися мощам преподобного Серафима Софійського, які перебувають у крипті, та просити його милосердної допомоги й підтримки.

У середу чотири болгарські священики, призначені для служіння у храмі Святителя Миколая Чудотворця, зустрілися з послом країни-агресора в Болгарії Елеонорою Митрофановою і попросили віддати ключі від храму. Вони повідомили їй, що болгарський Патріарх Неофіт у своєму листі поінформував Патріарха Московського про їхнє призначення. І наголосили, що Його Святість чекає від посольства рф у Софії допомоги у відкритті храму для продовження його благодатної місії і життя, що відіграє важливу роль у духовному піднесенні болгарських православних християн.

Болгарські ЗМІ повідомляють, що інформації про те, чи отримали священнослужителі ключі від храму, немає.

Цей інцидент в ефірі Болгарського національного телебачення прокоментував філософ, богослов, культуролог, політик професор Калин Янакієв: «Ми стали свідками чогось безпрецедентного. Посол Росії заявила, що Церква російська, і замкнула храм. У такий спосіб вона хоче показати, що є власницею церкви. Вона може навіть продати церковне начиння або мощі преподобного Серафима, що взагалі неприпустимо».

Прес-служба уряду Болгарії випустила прес-реліз, у якому зазначено, що прем'єр-міністр Ніколай Денков підтримує постійний контакт з Патріархом та митрополитами і готовий до співпраці у відновлені роботи храму.