Британський археолог заявляє, що розкопав будинок, у якому провів дитинство Ісус

26.11.2020, 09:12
Світові
Британський археолог заявляє, що розкопав будинок, у якому провів дитинство Ісус - фото 1
Про це Кен Дарк  детально розповів у своїй новій книжці “Монастир сестер назаретанок: пам’ятки римського, візантійського та періоду хрестоносців у центральному Назареті” (The Sisters of Nazareth convent: A Roman-period, Byzantine and Crusader site in central Nazareth),повідомляє Daily Mail.

Джерело: Novynarnia

Професор Університету Редінга Кен Дарк присвятив 14 років розкопкам залишків житлового будинку І сторіччя нашої ери, розташованого під монастирем сестер у Назареті. І, за його словами, має підстави стверджувати, що цей будинок збудував Йосип.

Уперше це житло археологи виявили ще в 1880-х роках. Черниці монастиря, якому належить ця територія, опікувалися розкопками, вважаючи, що це будинок Святого Сімейства. Це припущення у 1888 році висловив відомий біблійний дослідник Віктор Герен, проте жодних доказів на його підтвердження на той час виявлено не було.

Британський археолог заявляє, що розкопав будинок, у якому провів дитинство Ісус - фото 62312

 

У 1936-1964 роках розкопки тривали досить активно: їх очолював Анрі Сенес, священник-єзуїт із Папського біблійного інституту в Єрусалимі, який був також архітектором. Він залишив детальні замальовки розкопаного житла, проте так і не оформив свої спостереження в якусь наукову працю.

Надалі пам’ятці стали приділяти значно менше часу, і зрештою науковці про “будинок Ісуса” фактично забули – аж доки 2006 року ним зацікавився професор Дарк.

Британський археолог заявляє, що розкопав будинок, у якому провів дитинство Ісус - фото 62316

 

Ретельно досліджуючи старовинне житло, він дедалі утверджувався в думці, що будинок справді міг належати Йосипу та Марії, і вперше написав про це у своїй статті 2015 року.

Подальший аналіз підтвердив, що житло було зведене у I столітті вмілим ремісником (а Йосип, згідно з Новим Заповітом, був не лише теслею, а й майстром, який міг побудувати дім).

Як свідчать розкопки, це був будинок із внутрішнім двором, житловими та складськими приміщеннями й терасою на даху. Сходи в будинку були майстерно висічені в камені природної печери, а її склепіння частково використано як стелю в кімнаті.

Після смерті Ісуса й поширення християнства у пагорбі, що прилягає до будинку, була побудована печерна церква (приблизно ІV ст.). У наступному сторіччі, над нею та будинком звели ще одну, велику наземну церкву.

Британський археолог заявляє, що розкопав будинок, у якому провів дитинство Ісус - фото 62313

 

Кен Дарк звертає увагу на те, що ранні християни невипадково будували церкви на цьому місці, ймовірно, вважаючи його значимим із релігійної точки зору.