Будівництво храму РКЦ у Києві викликало невдоволення мешканців
У Києві на Оболоні 15 квітня розпочато будівництво римо-католицького храму святого Франциска Асизького. Це вже не перша спроба – у липні 2011 року парафія вже намагалася започаткувати будівництво на землі, акт на право постійного користування якою отримала ще у березні 2010 року.
У Києві на Оболоні 15 квітня розпочато будівництво римо-католицького храму святого Франциска Асизького. Це вже не перша спроба – у липні 2011 року парафія вже намагалася започаткувати будівництво на землі, акт на право постійного користування якою отримала ще у березні 2010 року. Як відомо, тоді справа закінчилася руйнуванням будівельного паркану, а також спилянням та спаплюженням освяченого хреста.
Підтримати молитвою будівництво нового храму прийшли як вірні парафії св. Франциска, так і представники інших парафій, також було багато священиків, монахів і монахинь різних згромаджень. Від самого ранку на будівельному майданчику був присутній єпископ Станіслав Широкорадюк, пізніше до подій також долучився ординарій Києво-Житомирської дієцезії архиєпископ Петро Мальчук.
За повідосмленням CREDO, як і минулого разу, вірянам довелося зіштовхнутися з невдоволенням та неприхованою агресією з боку місцевих мешканців. Проходячи повз людей, що без упину молилися, вони вигукували образи та прокляття, намагалися спровокувати сварку. Були спроби фізичного впливу – розлючені люди штовхалися, намагалися ногами вибити фрагменти будівельного паркану з рук робочих. Втім до явного насилля справа не дійшла – на місці подій було багато працівників міліції та представників охорони, котрі надалі будуть контролювати ситуацію на місці будівництва.
Судячи з настрою, що панує серед місцевих мешканців, та з тверджень, які вони повторюють, тут не обійшлося без впливу та попередньої «роботи з населенням» когось зацікавленого у тому, щоб храму на цьому місці не було. Скидається на те, що такий «ласий шматок» не дає спокою комусь, хто волів би розширити свій бізнес за рахунок землі – адже якщо храму не буде, ділянку усе одно буде забудовано, чого, на жаль, ніяк не усвідомлять противники будівництва. Поспіхом вкопані лавки та висаджені деревця, що з’явилися на ділянці зовсім недавно, свідчать про недолугу спробу створити враження про те, нібито до появи злих католиків-забудовників тут увесь час знаходився сквер для відпочинку, хоча насправді тут був нікому не потрібний пустир. До речі, хто переймається долею деревець – на прохання настоятеля парафії, о. Франциска Ботвіни OFM, їх було обережно викопано для того, щоб передати у розпорядження місцевого ЖЕКу.
Цікаво, що неподалік ділянки, про яку йдеться, під самими вікнами такого ж житлового будинку, йде будівництво чергового «торгівельно-розважального комплексу» - і проти цього ніхто не заперечує. Так само, як і краєвид з вікна на гральний заклад, що знаходиться навпроти, людям подобається більше, ніж вид на храм – так, любов у нинішньому світі не є любимою – як зі сльозами казав святий Франциск Асизький, покровитель парафії.
Довідка: у 2004 році католицька громада св. Франциска отримала в Оболонському районі м. Києва земельну ділянку під будівництво храму, яка в 2010 році перейшла в постійне користування Церкви. На сьогоднішній день парафіяни збираються на богослужіння в маленькій капличці, яка не може вмістити всіх охочих, а до найближчого храму потрібно їхати понад 10 км. Тому існує потреба будівництва нового храму, у якому зможуть молитися всі віряни, яких, за словами настоятеля парафії о. Франциска Ботвіни, в цій частині міста проживає близько 1 тис. осіб.