Бунтівний схиєгумен Сергій благословив на "ратний подвиг" екс-полковника ГРУ, який сидів за спробу держперевороту

Опальний схиєгумен Сергій (Романов) благословив полковника ГРУ у відставці Володимира Квачкова, якого звинувачували у замаху на екс-главу РАО ЄЕС Анатолія Чубайса і який відсидів термін за «організацію озброєного заколоту в Росії», «на ратний подвиг».

Колишній співробітник зовнішньої розвідки назвав схиєгумена «Патріархом Гермогеном» - фото 53709
Колишній співробітник зовнішньої розвідки назвав схиєгумена «Патріархом Гермогеном»

 

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

«Нехай Бог благословить вас на ратний подвиг, щоб ви донесли правду до російського народу. До офіцерів, солдатів нашої багатостраждальної батьківщини», - сказав о. Сергій.

У відповідь колишній співробітник зовнішньої розвідки назвав схиєгумена «Патріархом Гермогеном». Також він висловив готовність «йти на зміну державного ладу в Росії» і пообіцяв донести ідеологію опального священнослужителя до російських військових.

«Отець Сергій закликав російський народ до духовного повстання за віру, царя и Вітчизну [...] Або Росії бути російською православною державою, або їй не бути взагалі», - заявив колишній полковник ГРУ.

Він додав, що його знайомі «довго відмовляли» приїжджати в монастир, враховуючи репутацію схієгумена.

Широку популярність Квачков отримав у 2005 році, коли на шляху машини Анатолія Чубайса була підірвана бомба. Політик тоді не постраждав. За версією слідства, злочин був пов'язаний з «екстремістськими поглядами» Квачкова і його сподвижників, які відчували неприязнь до Чубайса. Фігуранти справи своєї провини не визнали, присяжні двічі виправдали їх (в 2008 році і при перегляді кримінальної справи в 2010-му). 22 грудня 2010 Верховний суд РФ залишив у силі виправдувальний вирок Квачкову. Він вийшов на свободу, але, через день, 23 грудня, був знову заарештований у справі про підготовку збройного заколоту.

У 2013 році Квачкова як керівника «Народного фронту звільнення Росії» визнали винним у підготовці збройного заколоту в декількох містах Росії і залученні людей до терористичної діяльності. Відставний полковник отримав 13 років ув'язнення, але фактично відбув 6 років через скорочення терміну і часткової декриміналізації статті 282 КК РФ ( «Розпалювання ненависті або ворожнечі»).

Теги: #РПЦ