Буревій пошкодив храм Святого Пантелеймона ХІІ століття, пам’ятку Галицько-Волинського князівства

Буревій пошкодив храм Святого Пантелеймона ХІІ століття, пам’ятку Галицько-Волинського князівства - фото 1
На Прикарпатті 25 липня від сильного вітру та дощу зазнала пошкоджень пам’ятка національного значення XII століття – храм Святого Пантелеймона у селі Шевченкове, що за два кілометри від Галича в Івано-Франківській області.

Про це пише “Галка” з посиланням на наукового співробітника національного заповідника “Давній Галич” та храму Святого Пантелеймона Андрія Гусака.

Він розповів, що негода пошкодила вікна в основній частині храму та на дзвіниці. Також пошкоджений фасад національної пам’ятки. Зараз проводяться роботи з ліквідації наслідків негоди.

“Дах храму, слава Богу, не пошкоджений. Залучені ДСНС та декілька бригад обленерго, відновлюють електропостачання. Оскільки зірвані лінії електропередач, енергетики кажуть, що електропостачання буде не раніше, ніж за три дні. Воду відновили ще вчора”, – сказав Андрій Гусак.

Церква збудована 1194 року волинським князем Романом Мстиславичем, як православна церква і названа на честь його діда Пантелеймона. Це – єдиний і найстаріший із храмів Галицько-Волинського князівства, що зберігся до сьогодні і представляє галицьку школу архітектури княжого періоду. Пам’ятка архітектури національного значення.