Бути вдячними за все: свято Жнив відбулося у церкві на Рівненщині

День Подяки в Рівненській церкві - фото 1
День Подяки в Рівненській церкві
4 жовтня церква «Христос є відповідь» (м. Рівне) зібралася на святкування Дня Подяки, або свята Жнив. Це свято щорічно відзначають тисячі євангельських церков по всьому світу.

«Мені є за що дякувати Богові: перш за все, за своїх дітей, за сім'ю, за їжу, за будинок, в якому я живу, за всі блага, які Господь нам дав. Дякую Йому!» – Оксана Осташук, менеджер з персоналу, м.Рівне.

День Подяки в Рівненській церкві - фото 59637
День Подяки в Рівненській церкві

 

У цей день церква дякувала Богові за благословення, які Він посилав в минулому році, і мова йде не тільки про повсякденні матеріальні дари, але і про духовні. До свята готувалися дружньо, всією церквою: одні прикрашали сцену, інші готували програму служіння, треті накривали столи з частуваннями для гостей. У служінні брали участь діти-учні недільної школи; гості свята слухали гру на скрипці, спів під бандуру і, звичайно ж, проповідь Слова Божого.

День Подяки в Рівненській церкві - фото 59638
День Подяки в Рівненській церкві

 

«Дякую Богові за всі плоди, які у нас є, обов'язково за маму і тата, за моїх сестричок, братиків і рідних!» – Тимур Харчук, 6 років, м Рівне.

Пастор Тарас Сень пояснив, що свято Жнив християни традиційно святкують восени, коли зібрано врожай. Члени помісної церкви приносять вирощені овочі та фрукти в Дім молитви, підносять слова подяки Господу за Його турботу і дари у вигляді рясних плодів. Але є у свята Врожаю і друге значення – духовне. Жнива в Біблії – час підбиття підсумків женці – Ісусом Христом, коли «...і перечистить Свій тік: пшеницю Свою Він збере до засіків, а полову попалить в огні невгасимім» (Матф. 3:11-12).

Тарас Сень, пастор церкви «Христос є відповідь» - фото 59642
Тарас Сень, пастор церкви «Христос є відповідь»

 

«Хочу подякувати Богові за 2020 рік, непростий рік, тому що під час карантину були обмежені наші можливості. Але церква жила і функціонувала – ми допомагали нужденним, проводили табори відпочинку в Карпатах, роздавали християнську літературу і поширювали Євангеліє в Інтернеті. Сьогодні Бог дав нам зібрання, під час якого відчувається Божа благодать. Найголовніше, що Боже Слово діє в серцях людей і вони замислюються над своїм життям», – Тарас Сень, пастор церкви «Христос є відповідь».

Як зауважують в пресслужбі церкви, свято Жнив нагадує, що подяка і хвала – сильна зброя, що дана християнам. У моменти духовного тиску і труднощів потрібно більше славити Бога, наповнятися Духом Святим, більше молитися. Тоді Бог буде відповідати на прохання і змінювати ситуацію, давати сили для подолання всіх проблем і перешкод. Християни знають, що хвала і подяка привертають увагу Бога, а нарікання – віддаляють від Нього. Важливо принести Богу плоди, і перший плід – справжнє покаяння, а далі потрібно реалізовувати свої дари, можливості і віддавати час служінню Богу.