• Головна
  • Новини
  • Центральна площа Дніпропетровська стала місцем міжконфесійної молитви...

Центральна площа Дніпропетровська стала місцем міжконфесійної молитви

19.09.2014, 10:02
Центральна площа Дніпропетровська стала місцем міжконфесійної молитви - фото 1
Молитву координує Рада християнських церков Дніпропетровської області, до складу якої входять церкви 9 деномінацій.

Дніпропетровськ.jpgНа центральній площі обласного центру Дніпропетровщини з початку березня й дотепер щонеділі триває багатолюдна міжконфесійна молитва. Молитву координує Рада християнських церков Дніпропетровської області, до складу якої входять церкви 9 деномінацій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhve.org.ua.

Останнім часом головує в Раді християнських церков Дніпропетровської області Обласне об’єднання ХВЄ (п’ятидесятників) на чолі з єпископом Михайлом Мокієнком. Крім молитовних служінь, Рада церков проводить активну соціальну роботу: міжконфесійна молитва перетворилася у своєрідний майданчик допомоги жертвам протистояння на сході країни. Тут збираються пожертвування, зносяться продукти, координується діяльність капеланів, волонтерів, психологів і т.д.

 Дніпропетровщина перетворилася у своєрідну прифронтову зону, тому тут наслідки війни відчутно дуже сильно: маса переселенців з Луганської та Донецької області, в лікарнях чимало поранених.

Зусилля церков знаходять схвалення в державних структурах й в суспільстві загалом. Так, 4 вересня у обласній державній адміністрації відбувся форум «Вектор солідарності», ініційований Радою християнських Церков, в якому взяли участь служителі церков, волонтери, представники військових структур, капелани і психологи. Учасники заходу говорили про те, як об’єднати зусилля і можливості для покращення роботи в допомозі біженцям, як акумулювати свої ресурси для більш ефективної допомоги тим, хто знаходиться в зоні АТО. Під час форуму також обговорювались питання стосовно проблем, які мають капелани, що працюють з солдатами, і як церкви можуть краще надавати душпастирську опіку для військових.

Молитва на тлі буремних подій, що їх переживає Україна, переросла у фактор міжконфесійного порозуміння та співпраці, дієвої християнської допомоги, повернула християнські спільноти обличчям до суспільства та його проблем.