"Церковна ситуація в Україні дуже багата і дуже-дуже складна", - Нунцій Вісвалдас Кулбокас про майбутнє служіння

13.08.2021, 14:40
Католики
"Церковна ситуація в Україні дуже багата і дуже-дуже складна", - Нунцій Вісвалдас Кулбокас про майбутнє служіння - фото 1
Напередодні єпископської хіротонії новопризначеного Апостольського Нунція в Україні литовська редакція Радіо Ватикану – Vatican News опублікувала інтерв’ю з ватиканським дипломатом, який розповідає про своє покликання та ділиться думками про майбутнє служіння.

Джерело: Радіо Ватикану

Щодо призначення нунцієм в Україну, то єпископ-номінант Вісвалдас Кулбокас "не відчуває особливої тривоги, однак розуміє, що йдеться про відповідальність і більший тягар на плечах".

Після закінчення Папської Церковної Академії, де навчаються ватиканські дипломати, у 2004 році о. Вісвалдас Кулбокас розпочав працювати в нунціатурі в Лівані, опісля в Нідерландах, в Росії, в Державному Секретаріаті, та в нунціатурі в Кенії. Тепер же прийшло призначення до України.

За словами новопризначеного нунція, це призначення пов’язане з тим, що він добре ознайомлений із ситуацією в країні. Адже працюючи від 2012 по 2020 рік у Відділі Державного Секретаріату в справах стосунків з державами, він займався питаннями саме цієї частини світу, тож знає як про політичну, так і церковну ситуацію в Україні, яку називає «дуже багатою, але і дуже-дуже складною».

Архиєпископ-номінат зазначив, що після призначення ще не мав нагоди зустрітися зі Святішим Отцем, але, очевидно, така зустріч відбудеться перед від’їздом до України. Однак, на основі досвіду праці в Ватикані він знає, чого бажає Папа. «Без сумніву, його прагненням, насамперед, є мир, не будь-якою ціною, але справедливий мир. Церква може зробити в це свій внесок. Вона повинна дбати про мир. Ми не маємо багато політичних інструментів, але повинні докладати зусилля. Тож без сумніву, що Святіший Отець посилає мене, докладати зусилля задля миру, наскільки це можливо, а також задля єдності Церкви, як внутрішньої, так і для добрих стосунків з іншими християнськими Церквами», – зазначив новопризначений нунцій.

Монсеньор Вісвалдас згадав про свій візит до України 2016 року, коли супроводжував кардинала П’єтро Пароліна. «Я був вражений, якою красивою є ця країна. Тож дійсно із ентузіазмом вирушаю служити в Україну», – сказав він, звертаючись також з проханням про молитву, знаючи, що «праця в Україні буде дуже-дуже важкою, оскільки вимагатиме багато мужності і мудрості, винахідливості й точності у висловлюваннях. А для цього потрібно великої присутності Святого Духа», – підсумовує архиєпископ-номінат.

Нагадаємо, 15 червня 2021 р. Папа Франциск призначив Апостольським Нунцієм в Україні литовського священика монсеньйора Вісвалдаса Кулбокаса, надавши йому архиєпископську гідність з титулярним осідком Мартани. В суботу, 14 серпня, в катедральному соборі Вільнюса, столиці Литви, відбудуться його єпископські свячення, головним святителем буде Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін.