Звернення Синоду єпископів УГКЦ щодо запобігання домашньому насильству та утвердження традиційних сімейних цінностей в Україні оприлюднив сьогодні Департамент інформації УГКЦ.
Це Звернення буде зачитане у всіх храмах УГКЦ 6 червня.
"Обставини вимушених карантинних обмежень, з одного боку, оголили найглибші рани сучасної родини, а з іншого – вкотре виявили важливість сім’ї як домашньої Церкви, у якій її члени діляться своєю вірою, разом у молитві стоять перед Божим обличчям, беруть – навіть онлайн – живу участь у богослужіннях і ведуть християнське життя відповідно до новітніх обставин. Для одних карантин став нагодою більше бути в сім’ї і з сім’єю та плекати родинну спільноту, а для інших – одкровенням, що їхня сім’я має глибокі рани, які потребують зцілення Духом Божої любові", - йдеться в документі.
Владики застергіають, що домашнє насильство сьогодні стає аргументом тих, які творять різні новітні ідеології, щоби поборювати та руйнувати інституцію сім’ї як первинної клітини суспільства.
"Церква відчуває сьогодні за свій душпастирський обов’язок захистити та підтримати сім’ю як Богом установлену спільноту взаємної любові та вірності чоловіка і жінки, які відкриті до народження та виховання дітей. Усвідомивши всю небезпеку домашнього насильства для життя наших вірних, ми повинні визначити подолання цього лиха одним із пріоритетів нашого душпастирства родини", - наголошують владики.
Вони закликають священиків – стати добрими порадниками та лікарями для родин, належно підготовлювати наречених до Таїнства Подружжя, проводити тематичні зустрічі зі школярами та молоддю про любов і подружні взаємини, провадити супровід молодих пар, опіка над сім’ями в кризі.
"Саме наші душпастирі повинні бути першими, хто спішить на допомогу вірянам, яких спіткало таке лихо. Наші парафіяльні спільноти мають стати осередками слухання та підтримки жертв насильства і середовищем любові, де зранені душі можуть знайти розуміння, пораду та підтримку, а також зцілитися від завданого насиллям болю", - вважають владики УГКЦ.
За їх словами, вся система державної влади в Україні повинна повернутися обличчям до родини: "Держава теж має обов’язок дбати про моральне здоров’я свого народу, суттєвим елементом якого є виховання молоді до довготривалих сімейних стосунків, поваги до відповідального батьківства й материнства та святості людського життя".
Владики радять для успішного подолання домашнього насильства поглиблювати співпрацю в цій сфері з неурядовим та урядовим сектором, активізувати залучення релігійної спільноти до забезпечення прав дітей і сімей, боротьби з цим лихом і стосовно жінок, і стосовно чоловіків, а особливо – стосовно дітей.
"Звертаємося др державної влади України з проханням про поновне створення її центрального органу, який був би відповідальним за формування сімейної політики в Україні та став би добрим партнером Церквам і релігійним організаціям у служінні сім’ям. Наша Церква готова внести власну лепту в розробку та реалізацію національної просімейної політики - від тематичних компонентів у шкільних програмах до соціального супроводу - задля добра і святості українських сімей", - йдеться у Зверненні владик УГКЦ.