Церкви Львівщини перевірять перед Великоднем

18.04.2013, 12:33
Церкви Львівщини перевірять перед Великоднем - фото 1
Напередодні Великодніх свят Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області щорічно проводить планову перевірку усіх сакральних споруд Львівщини.

hjkh7-0.jpgНапередодні Великодніх свят Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області щорічно проводить планову перевірку усіх сакральних споруд Львівщини.

Як інформує Львівський портал з посиланням на прес-служба головного управління ДСНС у Львівській області, такі заходи здійснюються для попередження пожеж чи інших небезпечних подій.

Загалом на Львівщині є 1950 релігійних споруд, з них 490 належать до пам’яток дерев’яної сакральної архітектури. З 1992 року по теперішній час в приміщеннях релігійних споруд виникло 90 пожеж. За останні 5 років в храмах на території Львівської області винило 22 пожежі, в 14 випадках їх повністю знищено вогнем.

Начальник ГУ ДСНС у Львівській області Сергій Дмитровський зараховує проблематику збереження духовно-релігійної спадщини до категорії особливо важливих.

«Ми часто фіксуємо самовільне облаштування храмів ззовні пластмасовою вагонкою, що створює підвищений ризик у разі загорання. Під час церковних свят ікони, вівтарі прикрашають ілюмінацією, що сприяє виникненню пожеж. Нажаль, такі приклади не є поодинокими, а церковна громада, яка повинна бути першим господарем у храмі, не усвідомлює цієї небезпеки» - каже керівник управління.

Щорічно органами Державного пожежного нагляду проводяться перевірки протипожежного стану всіх релігійних установ (двічі на рік). Заступник начальника ГУ з організації запобігання НС та заходів ЦЗ Віктор Греков з досвіду минулих перевірок, наводить найбільш поширені недоліки у організації протипожежного захисту релігійних споруд: «Часто при здійсненні перевірок ми виявляємо, що електрообладнання та електромережа експлуатуються з порушеннями вимог правил улаштування електроустановок. Крім того, відсутня нормативна кількість первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), частина об’єктів не обладнані установками протипожежної автоматики, а на деяких – установки взагалі знаходяться в непрацездатному стані. Бувають випадки, коли духовенство нехтує встановленням блискавкозахисту, що в подальшому може спричинити пожежу, особливо у нашому регіоні, враховуючи кліматично-географічні особливості».