• Головна
  • Новини
  • Церкви просять Міноборони не примушувати священиків воювати...

Церкви просять Міноборони не примушувати священиків воювати

03.04.2015, 14:53
Церкви просять Міноборони не примушувати священиків воювати - фото 1
Більше користі вони можуть принести державі, продовжуючи надавати душпастирську опіку місцевим громадам, організовуючи допомогу учасникам АТО і переселенцям, надаючи духовно-психологічну допомогу громадянам у складний воєнний час.

military.gif-6.gifБільше користі вони можуть принести державі, продовжуючи надавати душпастирську опіку місцевим громадам, організовуючи допомогу учасникам АТО і переселенцям, надаючи духовно-психологічну допомогу громадянам у складний воєнний час.

Про це наголошується у зверненнях Ради Євангельських Протестантських Церков України, спрямованих до Президента та Прем’єр-міністра України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Глави Церков також навели приклади непоодиноких порушень конституційних прав віруючих громадян України на альтернативну (невійськову) службу, які мали місце під час здійснення часткової мобілізації, в тому числі у 2015 році.

“Наші попередні звернення до Міністерства оборони та Міністерства культури не мали практичного результату, а лише підтвердили що названі порушення передусім пов’язані з прогалинами в законодавстві України, які призводять до неоднозначного його застосування та порушень Конституції”, – зазначено у зверненнях.

Зокрема, за даними РЄПЦУ, протягом 2014-2015 років були зафіксовані факти примусової мобілізації на військову службу в порушення Конституції таких категорій осіб:

• віруючих громадян, які замість військової служби раніше проходили альтернативну (невійськову) службу;

• віруючих громадян, які після проходження строкової військової служби набули релігійних переконань, що забороняють їм виконувати військовий обов’язок.

Глави євангельських церков закликали керівництво держави розробити та невідкладно внести на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на припинення практики порушення конституційних прав віруючих громадян.

Зокрема, йдеться про доповнення статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу».

Церкви також просять Президента України доручити головам обласних держадміністрацій організувати роботу комісій з питань альтернативної (невійськової) служби при районних держадміністраціях та створити умови для проходження альтернативної (невійськової) служби тих віруючих громадян, віровчення яких забороняє зі зброєю в руках виконувати свій обов’язок щодо захисту Вітчизни.

Як повідомляв ІРС, раніше Апеляційний суд Дніпропетровської області виправдав віруючого, який у судовому порядку був змушений виборювати своє право на альтернативну (невійськову) службу.