П’ятий молодіжний фестиваль української християнської молоді через карантинні обмеження цьогоріч відбувся 13 вересня у комбінований спосіб: головну програму транслювали онлайн, а молодь збиралася на різних локаціях України та світу.
Зокрема, серед міст, де були зареєстровані учасники цього року: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Київ, Вінниця, Миколаїв, Кропивницький, Херсон, Кривий Ріг, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Теребовля, Стрий, Козова, Дрогобич, Винники, Великі Мости, Заліщики, Коломия, Городок, Кам'янка Бузька, Бучач, Надвірна, Володимир-Волинський, Жидачів, Перемишляни, Збараж, ОТГ Березівка, Зборів, Угнів, Староконстянтинів, Мостиська.
Серед селищ міського типу: Заболотів, Козова, Любашівка, Лопатин, Велика Березовиця, Великі Бірки, Краковець, Щирець, Березовиця, Дашава, Покотилівка,
Серед сіл: Рунгури, Забужжя, Крихівці, Старі Кривотули, Солонка, Бережани, Туринка, Зарваниця, Покропивна, Лапшин, Карів, Великі Грабовичі.
Серед міст за кордоном: Париж, Лондон, Саскатун, Старград, Чикаго, Генуя, Мюнхен, Авелліно, Кротоне, Вінніпег, Феррара, Рим, Казерта, Утрехт, Кампанія, Адверса, Мондрагоне, Ліон.
Фестиваль розпочався із Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.
“Куди кличе, куди запрошує мене Бог? Завжди перед нами є величезний вибір можливостей. І нічого не дається легко, хіба запустити своє життя. Усе велике дається важко: здобування освіти, будування дому та доброї сім'ї. Не зважаючи на труднощі, ми покликані. Бог кличе нас постійно. Не біймося залишити своє поле чи крамарство, зробити вчинки, які здаються дивними, коли кличе Бог”, — звернувся до молоді о. Шепетяк.
На денній сцені у Львові зібралися різні християнські гурти. Також відбулася презентація Катехизму для молоді.
Увійти до інтелектуальних майданчиків можна було тільки за окремим кодом після реєстрації.
Чотири майданчики відбувалися в різних локаціях і навіть містах. Так інтелектуальний майданчик “Яким буде майбутнє молоді?” - у у Київському Центрі УКУ; "1000 причин, щоб обрати Україну" і Духовний майданчик "10 заповідей сучасного Мойсея" — в Центрі Шептицького у Львові; "Чи виносити сміття з хати?" - у Тернополі на подвір'ї монастиря.
“Яким буде майбутнє молоді?”
“Наш контент програє, бо Україна не вміє робити м'якої експансії українського наративу. Треба над різностями робити щось спільне, уникаючи поляризації”, — вважає Тарас Тополя.
Роман Тичківський: “Освіта має бути водночас технологічною і ціннісною, щоб молодь змогла відповісти на виклики часу, які є”.
“Реальна зміни — це лише командна праця. Розгляньте освіту як сферу свого особистого розвитку. Вчителі, з якими я зараз працюю (ред., на Global Teacher Prize Ukraine) - це щасливі люди, в них горять очі”.
Чи виносити сміття з хати?
“Дехто нарікає, що не хочуть мати дітей, бо вони займатимуть багато часу. Діти - це величезні можливості. Наприклад, за кордоном на роботу охочіше беруть жінок, які мають дітей, аніж самотніх, зважаючи на те, що вона старатиметься зробити швидко свою роботу, бо її ще чекають вдома”, — говорить Наталя Заставецька.
“Перед теперішнім молодим поколінням є великий вибір, у Радянському Союзі такого не було - ти мав один шлях за яким рухався. З одного боку зараз суспільство не має якихось шаблонів, а з іншого є проблема вибору - навіть, коли обирають собі джинси, то міряють по 5-6 пар”, — вважає Андрій Киданюк.
“Молодь - це наше серце. Це зміст нашої праці і ціль нашої місії. Не буде молоді, не буде університету”, — вважає отець-ректор. — “Новий вітер мусить завжди дути з такою силою, щоб світ міг рухатися до переду і змінювати все, що довкола є”.
10 заповідей сучасного Мойсея
“Кожна команда - це люди із різними талантами. І ви як лідер, маєте скласти такий пазл із різних людей”, — наголошує владика Степан.
“Адекватний лідер - людина, яка не боїться делегувати; розуміє, що їй треба розвиватися і постійно оновлюється. В цьому, напевно, є суть лідерства”, — вважає Марічка Галюк.
1000 причин, щоб обрати Україну
Богдан Лонгвиненко: “Україна - це країна можливостей. За кордоном вже багато сфер мають конкуренцію, а у нас можливості на кожному кроці”.
“Українці поки сприймають вузькоколійку у Карпатах як транспорт, щоб доїхати із пункту А у пункт Б. Коли німці приїздять туди, щоб на неї подивитися - вони дивуються”.
Українська християнська молодь з цілого світу мала змогу звертутися до Блаженнішого Святослава і задати питання, які давно хвилюють - від сучасного апостоляту молоді, до карантинних реалій.
“Не піддаваймося втомі, а віддаймося вітрові, Вітрові На-Дії”, — закликав Глава УГКЦ.
“Я дякую, що ви подарували мені багатство спілкування. Дякую, що ставите питання як жити по-християнськи у нових умовах”.
Хедлайнерами фестивалю став гурт “Скай”
Завершила п’ятий християнський фестиваль молитва гурту Кана і священника-блогера Падре Сержа.
“Як жива вода, Дух Святий, прийди. Наших серць торкнись - розпали вогонь”.
“Зрошуй нас...
Прийди до нас, Господь. Прийди до нас Духу Святий!
Говоріть про Ісуса і отримаєте дар Святого Духа”.