Представник з України бере участь у міжрелігійному проєкті Альянсу Цивілізацій ООН “EDIN”/ “ЕДЕМ”, скерованому до молодих лідерів – представників аврамічних релігій.
З грудня 2020 року Альянс Цивілізацій при ООН розпочав інтенсивний міжрелігійний проєкт, серед учасників-фіналістів якого (вихідців із понад 15-ти країн світу) є також і випускник Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету Андрій Синишин.
Ініціативу Андрія відібрано на конкурсній основі. Це соціальна медіа-кампанія, метою якої є сприяти поширенню ідеї міжрелігійної співпраці.
“Назва та цифрова ідентичність проєкту – EDIN / “ЕДЕМ” – біблійна назва райського саду – відповідають ідеї співжиття та миру. Історію про сотворіння та історію райського саду, зокрема, містять священні писання юдаїзму, християнства та ісламу, і таке спільне бачення ідеалів не може не надихати та мотивувати до співпраці”, – розповідає Андрій Синишин.
Соціальна кампанія міститиме графічні і текстові пости (двомовні) та розміщуватиметься на facebook-сторінці Центру міжрелігійного діалогу “Лібертас”, партнера проєкту, з глобальним хештегом #EDIN та українським хештегом #далекіблизькі.
Саме слово «edin» — це також акронім для “empowering dialogue and interfaith networks”.
За словами одного із наставників Андрія, тренера з міжкультурного та міжрелігійного діалогу та директора Інституту релігії та суспільства УКУ Тараса Дзюбанського, “для України це хороша нагода представити мапу власного релігійного розмаїття, а також продемонструвати приклад співжиття та співпраці представників різних релігій”.
Сама кампанія розпочинається постом із цитатою про розуміння важливості освіти та діалогу єпископом Василем Лостеном, багатолітнім очільником Стемфордської єпархії Української Католицької Церкви у США, відомим меценатом.
До слова, Центр діалогу «Лібертас» спільно з Інститутом релігії та суспільства УКУ цього року розпочинає програму «ДІАЛОГ» та започатковує річну лекцію імені Владики Василя Лостена.