Черкаським чиновникам повернули позов проти УПЦ МП через помилку у прізвищі секретаря

02 травня, 14:50
Держава
Черкаським чиновникам повернули позов проти УПЦ МП через помилку у прізвищі секретаря - фото 1
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Олексій Рідзель 4 квітня повернув Черкаській міській раді позов, направлений нею проти управління Черкаської єпархії УПЦ МП. Згідно з ним в користування громаді мала перейти земельна ділянка та Соборний парк, в якому зведений найбільший в області православний храм.

Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень, повідомляє видання "18000".

До суду місцеві чиновники звернулися після того, як депутати Черкаської міської ради проголосували за рішення про вилучення з користування УПЦ МП земельної ділянки площею у майже 9 гектарів. Вона розташована по вулиці Надпільній, 212, де створений Соборний парк, а також зведений Свято-Михайлівський собор. За відповідне рішення ще 29 вересня 2022 року проголосували 26 депутатів, водночас міський голова та частина його найближчого політичного оточення це рішення не підтримали. Вже після засідання сесії мер міста назвав рішення “політичним”.

Згідно з матеріалами справи позов до суду з метою повернення земельної ділянки з боку Черкаської міської ради підписав не міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, а секретар міської ради Юрій Тренкін. Нібито в день підписання позову, 23 березня, мер Черкас перебував в одноденному відрядженні у Києві, де зустрічався з народними депутатами. Водночас на фейсбук-сторінці Анатолія Бондаренка о 10:00 годині ранку було опубліковане відео, датоване цим числом. Міський голова Черкас зафільмував, як “інспектує” один з мікрорайонів міста, і жодного слова не каже про відрядження до столиці.

Саме 23 березня за підписом Юрія Тренкіна до суду був скерований відповідний позов. Втім його було повернуто через помилку, яку допустили черкаські юристи в прізвищі секретаря, зазначивши замість “Тренкін” – “Трнкін”. Суддя зазначив, що міська рада надала копії, які підтверджують повноваження Юрія Тренкіна подавати відповідні позови, втім не надала таких документів на ім'я Юрія Трнкіна.

У коментарі “18000” Юрій Тренкін та профільний заступник очільника департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Віктор Панченко повідомили, що помилка є випадковою, а рішення суду про повернення позову – безпідставним. Нині ними направлена апеляційна скарга до Шостого апеляційного суду столиці з метою зобов’язати Черкаський суд розглянути повторно позов.

Скільки триватиме ще розгляд апеляційної скарги – невідомо. Нині судом лише призначений склад суддівської колегії.

12 квітня настоятеля Черкаської єпархії УПЦ нібито не МП Феодосія (Дениса Снігірьова) відправили під цілодобовий домашній арешт. Його підозрюють у глорифікації російського війська та виправдовуванні агресії. У свій час, незадовго до повномасштабного вторгнення, він вихвалявся в інтерв’ю про теплі та дружні стосунки з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренко.