Чернівецька синагога стала прихистком для українців, які втікали від російських обстрілів

Чернівецька синагога стала прихистком для українців, які втікали від російських обстрілів - фото 1
Близько півтисячі мирних жителів залишається у Соледарі. А в Бахмуті на Донеччині - мешкає нині приблизно 8 тисяч осіб. Як зазначає Донецька обласна військова адміністрація, вивезти людей з цих міст складно, проте евакуація з Донеччини триває. І Чернівці - одне з міст, де приймають вимушених переселенців.

Місцева синагога стала прихистком для багатьох українців, які втікали із зони бойових дій або з-під обстрілів. Від початку повномасштабного вторгнення перебували кілька тисяч людей з різних областей. Тепер там залишилися до пів сотні людей, чиї міста окуповані або обстрілюються російськими військовими. Про це інформують "Подробиці".

Михайло Крайс, представник Садгірського ребе в Україні говорить: "Ми відчинили наші двері практично у перший день війни. І через наш прихисток пройшло, я думаю, це вже більше, як дві тисячі людей".

Швачка Світлана з Нової Каховки разом із дітьми кілька місяців прожила в окупації. Вже понад пів року Світлана з дітьми живе у садгірській синагозі в Чернівцях. Так само у цій відновленій історичній споруді допомагали людям під час Першої Світової війни, розгорнувши шпиталь для поранених у головній залі. Не могли залишитись осторонь і тепер.

"Наше життя закінчилось 24 лютого. Ми перестали працювати, перестали вільно пересуватись. На очах. Будинок виходить на трасу і моментально тисячі почали їздити цієї техніки, обліпленої цим усім, військовими, солдатами. А далі - як у фільмі жахів. Нестача продуктів, черги і високі ціни. А найголовніше - страх покинути дім через численні розстріли російськими окупантами мирних мешканців", - розповідає вона.