У родині священика-старообрядця в селі Микільському Світловодського району на Кіровоградщині під час Великого посту годували новонароджену дитину не материнським молоком, а водою.
Людмила МАКЕЙ. — "Урядовий кур'єр", 18 травня 2010 року
У родині священика-старообрядця в селі Микільському Світловодського району на Кіровоградщині під час Великого посту годували новонароджену дитину не материнським молоком, а водою. Після цього її з тяжкого стану виводили лікарі у відділенні реанімації. До районної лікарні дитину відправили примусово, самі ж батьки (38-річний Дмитро та 30-річна Галина Богунови) двомісячну Василісу нікому не показували і не вбачали в ситуації нічого дивного.
... Першим забив на сполох лікар микільської амбулаторії пан Мірошников. Він лише інтуїтивно здогадався, що у Богунових народилась четверта дитина. Адже на медичному обліку мати не перебувала, донечку народила вдома третього березня. Коли лікар запропонував оглянути маля, йому рішуче відмовили, і аж до восьмого квітня жоден медичний працівник не бачив немовляти. Коли ж Мірошникову врешті вдалося умовити показати дівчинку, він побачив жахливу картину: дитина, яка при народженні мала три з половиною кілограми, втратила майже третину своєї ваги! Тоді лікар звернувся до керівництва Світловодської центральної районної лікарні, а воно, у свою чергу, - до районної влади з проханням допомогти врятувати немовля.
Терміново створили комісію, до якої увійшли головний районний педіатр Алла Яковенко, начальник служби у справах дітей Світловодської райдержадміністрації Світлана Клокарь та представник Микільської сільської ради. Прийшовши до помешкання Богунових, побачили, що дівчинка виглядала надто виснаженою, практично не рухалась, навіть не плакала, бо на це вже не мала сил.
- Тому без зайвих вагань ми вчинили, як мали зробити згідно із законодавством, - розповів заступник начальника служби у справах сім'ї Світловодської райдержадміністрації Роман Домбровський. - Було зроблено подання лікарів на ім'я голови райдержадміністрації з детальним описом стану дитини. У статті 170 Сімейного кодексу йдеться про відібрання дитини від батьків без позбавлення батьківських прав: у виняткових випадках за безпосередньої загрози для життя та здоров'я дитини орган опіки має право прийняти рішення про негайне відібрання дитини з сім'ї. Чим комісія і скористалася після відповідного розпорядження голови райдержадміністрації. Дитину доправили в реанімаційне відділення райлікарні.
За словами Романа Домбровського, мати з розумінням поставилась до дій комісії. А от батько намагався чинити опір, мовляв: дитина - наша особиста справа, й вирішувати її ми будемо самостійно.
Три дні за життя дівчинки боролись лікарі в реанімації. Тринадцятого квітня їй стало краще, і її перевели до дитячого відділення. Але батьки без узгодження з медиками потайки викрали доньку з лікарні й відвезли додому. Цього ж дня подальшу долю Василіси Богунової вирішувала комісія з питань захисту прав дітей при райдержадміністрації. Вона прийняла рішення: подати позовну заяву до Світловодського міськрайонного суду про відібрання малолітньої Богунової Василіси Дмитрівни від батька Богунова Дмитра Володимировича без позбавлення батьківських прав, аби дитина пройшла курс лікування й реабілітації. Представники влади наголошують: про те, щоб забрати від матері, не йдеться. Після лікування дитину повернуть додому.
Микільський сільський голова Володимир Щукін досі не може змиритися з тим, що сталося.
- Такого в нашому селі ще не було. На щастя, дитину вдалося врятувати, - каже він. - Але річ у тому, що батько відразу після повернення з лікарні відправив матір з дитиною до родичів, які мешкають в Одеській області. Цей вчинок не знайшов ні розуміння, ні підтримки серед односельців.
... Бабусі, котрі ходять до церкви, кажуть, що молодий батюшка занадто суворий у вірі, а з чужими людьми на контакт практично не йде. Будь-які спроби поспілкуватися з отцем Дмитром виявились марними. Його сімейна фортеця, що сховалась за високим парканом, поки що недоступна для широкого загалу. Заява про відлучення його від власної доньки перебуває в суді.