• Головна
  • Новини
  • «Чи варто людськими життями чи долями наповнювати бюджет?» – в УГКЦ проти легалізації азартних ігор...

«Чи варто людськими життями чи долями наповнювати бюджет?» – в УГКЦ проти легалізації азартних ігор

16.12.2015, 11:13
«Чи варто людськими життями чи долями наповнювати бюджет?» – в УГКЦ проти легалізації азартних ігор - фото 1
Жодні наповнення бюджетів не варті того, аби повертатися до тих негативних наслідків, які були в Україні за часів легалізації азартних ігор.

Petriv_Oleksa.jpgЖодні наповнення бюджетів не варті того, аби повертатися до тих негативних наслідків, які були в Україні за часів легалізації азартних ігор. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив керівник департаменту зовнішніх зв’язків Української Греко-Католицької Церкви Олекса Петрів.

“Наша Церква проти. Навіщо повертатися до того, що було, до тих негативів які були, коли ігровий бізнес був легальним. Ми бачимо наслідки, які до сих пір лишилися. Яка причина? Наповнення бюджету? Чи варто людськими життями чи долями наповнювати бюджет? Такі люди дуже часто звертаються до церкви, людей дуже важко відмовити від цього. Ніякі наповнення до бюджету не варті цього! Людей, залежних від ігор, можна вилікувати, проте це дуже важко”, – підкреслив О.Петрів.

За його словами, після заборони азартних ігор в Україні, люди звертаються набагато рідше за допомогою, аніж це було за часів, коли гральний бізнес був дозволений. Тож, за словами представника Греко-Католицької Церкви, наміри легалізувати азартні ігри є незрозумілими.

Нагадаємо, Міністерство фінансів розробило і оприлюднило законопроект, яким планується легалізувати гральний бізнес в Україні.

Проти легалізації азартних ігор в Україні виступили представники Римо-Католицької церкви, зазначивши, що узаконення ігроманії заради грошей в бюджеті є шляхом моральної проституції. А також представники Української Православної Церкви (МП). Там попередили, що дозвіл грального бізнесу в нашій країні може збільшити чисельність українців, залежних від азартних ігор.

За словами голови інформаційного управління Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) архиєпископа Євстратія (Зорі), соціальні втрати від легалізації азартних ігор будуть значними і жодне наповнення бюджету не зможе компенсувати їх. 

Крім того, за словами декана Української євангельської семінарії богослов’я Дениса Кондюка, найбільшу стурбованість викликає вплив азартних ігор на підлітків. 

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи пропозицію Міністерства фінансів легалізувати ігровий бізнес в Україні, зазначив, що за рахунок легалізації грального бізнесу Мінфін намагається закрити власні фінансові прорахунки. Експерт також додав, що масові азартні ігри у злиденній країні можна прирівняти до стимулювання розвитку наркоманії. 

Проти легалізації азартних ігор виступив також народний депутат 7-ого скликання Верховної Ради України Андрій Павловський. На його переконання, легалізація азартних ігор не забезпечить надходжень до Держбюджету. Разом з тим, цей законопроект відновить напівкримінальний бізнес і легалізує сумнівні фінансові потоки.