Чудо бойківської Богородиці

У храмі Вознесіння Господ­нього, що в селищі Брошнів-Осадса Рожнятівського ра­йону на Івано-Франківщині, вже рік зберігають оновлену копія Ченстоховської Пресвятої Діви.

Сабіна РОКАЙ. — "Львівська газета", 5 грудня 2008 року

Нині цю, колись потемнілу від часу ікону, вважають міс­цевим чудом. Помолитися до неї приїжджають люди з багатьох районів Прикарпаття, Буковини та Львівщини. Колись зображення Діви Марії з малим Ісусом на руках належало уродженці Херсонщини Катерині Кучері. З дитячих літ вона зосталася сиротою, виховувалася в дитбудинку. Згодом потрапила до монастиря сестер василіянок у Станіславові (нині Івано-Фран­ківськ). Дівчинка прислуговувала одній зі стареньких черниць. Перед смертю та подарувала своїй улюбленій вихованці ікону, яку вважала чудотворною і тому наказувала особливо берегти.

Через кілька років сирітка з Півдня України познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, брошнівчанином Михайлом Кучерою, скрипалем гуцульського ансамблю. Подружжя переїхало на батьківщину чоловіка. Понад 70 ро­ків Катерина Павлівна ховала образ від безбожницької комуністичної влади. І тільки в середині 1990-х повісила його на стіну в одній із кімнат і щоденно молилася.

На той час чоловіка Михайла вже не було серед живих. Катерина залишилася під щоденною опікою сусідів, зна­йомих і сина Володимира, який нині проживає в Івано-Франківську. Відчуваючи близьку смерть, жінка попросила поставити біля неї саме цю ікону. 9 грудня 2007 року старенька відійшла в інший світ. Образ Богородиці, як і наказувала бабця, встановили на призначене місце, прикрасивши вишитим рушником.

У ніч з 9 проти 10 грудня сталося диво. У присутності родичів померлої та сусідів брошнівчан стареньке зображення почало світліти. В ангелів, яких зображено поруч із Богоматір’ю, почали виднітися золоті крильця. Ще один ангел став жовтуватим, а один так і залишився темним. Змі­нилися в кольорі й постаті Богородиці та Ісуса. Їхня одежа із темно-коричневої стала бордовою. Всі, хто на той час був у будинку, побачивши дивовижу, безперестанно молилися кілька годин.

Після похорону син пані Катерини Володимир забрав стару ікону до Івано-Фран­ків­ська. Однак чоловіка непокоїло те, що ангели в сутінках продовжували світитися, наче фосфорні. Злякавшись, вирішив віддати образ у Брошнів-Осадську церкву Воз­несіння Господнього. Міс­цеві художники Володимир Римик і Богдан Хоптяк відреставрували старий образ і встановили його на спе­ціально виготовленій дерев’яній підставці поряд із престолом.

Хоча церковна влада ще ніяк не відреагувала на дивну копію ікони та не призначила жодної експертизи стосовно чудесного оновлення, до Брош­нів-Осадської Богородиці почалося паломництво. Люди кажуть, що, помолившись перед Пресвятою Дівою з бойківського краю, вони отримують полегшення від щоденних турбот, пов’язаних із сучасними економічними негараздами. Вдячні прикарпатській Богородиці й жінки. Мовлять, що Богородиця у брошнівському храмі вислуховує молитви за навернення дітей, які впали у гріх пияцтва та наркоманії.