• Головна
  • Новини
  • Цьогоріч виповнюється 1150 років з часу першого Аскольдового Хрещення Русі...

Цьогоріч виповнюється 1150 років з часу першого Аскольдового Хрещення Русі

15.07.2010, 15:09
Цьогоріч виповнюється 1150 років з часу першого Аскольдового Хрещення Русі - фото 1
15 липня 2010 року відзначається пам’ять про перше Аскольдове Хрещення Русі, яке відбулося на 128 років раніше за Володимирове Хрещення.

Askold.jpg15 липня 2010 року відзначається пам’ять про перше Аскольдове Хрещення Русі, яке відбулося на 128 років раніше за Володимирове Хрещення. У 2010 році сповнюється 1150 років від часу походу на Константинополь у 860 році київського князя Аскольда та прийняття ним після цього християнства. З нагоди цього ювілею з благословення Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира видавництво «Дух і літера» видало книгу С.Шумила «Князь Аскольд і християнізація Русі». Презентацію книги провели 15 липня під час прес-конференції на тему «1150-річчя з часу першого Аскольдового Хрещення Русі», що відбулася в інформагентстві УНІАН.

Як повідомив РІСУ Юрій Чорноморець, книга С.Шумила «Князь Аскольд і християнізація Русі» є науково-популярним збірником статей, який має яскраво виражену тенденцію до оспівування діяльності князя Аскольда, підкреслення значних масштабів вшанування його пам’яті. С. Шумило пов’язує діяльність святих Кирила і Мефодія з історією першого хрещення Русі в 860 році. С.Шумило звертає увагу на недооцінку сьогоднішньою православною Церквою значення хрещення Русі в 860 році. Якщо в Українській Греко-Католицькій Церкві князь Аскольд канонізований як мученик, то в православній Церкві його ім’я до святців не занесене.

На думку автора книги, актом історичної та церковної справедливості мала б стати офіційна канонізація мученика Аскольда в ювілейний рік.

Учасники прес-конференції прийшли до висновку, що наукове опрацювання цієї теми залишається актуальним завданням для української історичної науки. З огляду на це, на їх думку, було б важливим провести широке наукове обговорення всіх гіпотез, висловлених чернігівським істориком Сергієм Шумилом.

Учасниками прес-конференції були: протоєрей В.Савельєв, голова видавничого відділу УПЦ, настоятель церкви св. Апостола Андрія Первозванного біля Аскольдової могили; Сігов К.Б., кандидат філософських наук, директор видавництва "Дух і Літера" та Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету "Києво-Могилянська академія"; Шумило С.В, автор книги «Князь Аскольд і християнізація Русі»; Жук П.Ф., голова «Товариства пам’яті князя Аскольда», заступник голови Голосіївської райдержадміністрації м. Києва; Гломозда К.Ю., кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія".

КИЇВ