Created with Sketch.

Далай-лама позбувся всіх своїх повноважень

30.05.2011, 15:36

"Тибетський парламент чотирнадцятого скликання благополучно здійснив демократичні реформи, користуючись довірою Його Святості Далай-лами", - сказав після недільного голосування спікер парламенту Пенпа Церінг.

Тибетський парламент у вигнанні 29 травня прийняв поправки до Хартії тибетців, які позбавили Далай-ламу XIV всіх адміністративних повноважень. Про це інформує Кореспондент із посиланням на повідомлення Центральної тибетської адміністрації (тибетського уряду у вигнанні).

"Тибетський парламент чотирнадцятого скликання благополучно здійснив демократичні реформи, користуючись довірою Його Святості Далай-лами", - сказав після недільного голосування спікер парламенту Пенпа Церінг.

Згідно зі зміненою 1-ю статтею Хартії, 75-річний Далай-лама оголошується захисником і символом Тибету, відповідальним за підтримку фізичного, духовного, етичного та культурного благополуччя тибетського народу. Крім духовної діяльності, він наділяється правом консультувати депутатів і міністрів, призначати своїх представників за кордоном, зустрічатися з іноземними офіційними особами.

У свою чергу, обраний прем'єр наділений повноваженнями підписувати прийняті парламентом закони. Решта, в основному церемоніальні функції Далай-лами, перейшли до парламенту й арбітражу.

Нагадаємо, Далай-лама, який з кінця 1950-х років живе у вигнанні в Індії, 14 березня оголосив про намір залишити політику і передати адміністративні повноваження, що залишаються у нього, обраному тибетцями лідерові.

Тибет був включений до складу Китаю в XIII столітті, проте в його історії були тривалі періоди незалежності. Незабаром після утворення КНР в 1949 році Пекін і Лхаса підписали Угоду про мирне звільнення Тибету, відповідно до якої регіон увійшов до складу Китаю на правах автономного району.

Нобелівський лауреат Далай-лама втік з Тибету в 1959 році після приєднання району до складу КНР. Разом зі своїми прихильниками він живе в індійському місті Дхармсала, де діє уряд Тибету у вигнанні. Китайська влада звинувачує Далай-ламу в прагненні домогтися відділення Тибету від КНР.


Згідно з поглядами тибетського буддизму, Далай-лами є інкарнацією бодхисаттви Авалокитешвари. Починаючи з XVII століття й до 1959 Далай-лами мали також титул царя — правителя Тибету, керуючи державою зі столиці Лхаси. Далай-лама вважається також головою всього тибетського буддизму, голови всіх чотирьох шкіл вважають його верховним ламою всієї тибетської традиції. По відношенню до Далай-лами використовують титул "Його Святість".

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08