У музеї повідомили, що відклали демонтаж «з технічних причин».
Виконавчі дії щодо демонтажу «церкви-МАФу» на території Музею історії України були заплановані на ранок 7 травня. Утім, їх перенесли, повідомляє «Судово-юридична газета».
Біля каплички декілька десятків вірян УПЦ МП від ночі проводили в храмі богослужіння та не давали можливості журналістам зайти всередину, інформує Вечірній Київ.
Раніше суд встановив, що споруду побудували без жодних дозволів. Вона розташована у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене будівництво. Крім того, незаконна забудова порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».
Напередодні запланованого знесення у телеграм-каналі пропагандистський «Перший Козацький» російською мовою закликали вірян зібратись у ніч проти 7 травня, аби провести богослужіння, «разом помолитись та захистити церкву».
«Дорогі брати та сестри, щойно стало відомо, що у Десятинному монастирі, який завтра планується знести бульдозерами, проводитиметься нічна служба. Початок приблизно о 12 годині. Прохання до тих, хто буде на нічній службі, приїхати до комендантської години. Приїжджайте, будь ласка, хто має можливість. Будемо разом молитись і захищати», — йшлось у повідомленні.
У музеї повідомили, що відклали демонтаж «з технічних причин», нову дату поки не повідомили і додали, що її призначає Державна виконавча служба, і можливості музею тут обмежені.
Раніше Господарський суд міста Києва задовольнив позов Національного музею історії України щодо незаконного «храму-МАФ» УПЦ МП на території музею.
Суд зобов’язав звільнити ділянку від незаконного забудування, оскільки розміщення храму на цій земельній ділянці музею суперечить його цільовому використанню та порушує вимоги пункту «а» частини 1 ст. 91 Земельного кодексу.