Created with Sketch.

Першими глядачами фільму про костел святого Миколая у Києві стануть представники дипломатичних установ

14 листопада, 11:45

У Києві в костелі святого Миколая 16 листопада о 10:00 у день вшанування ікони Матері Божої Остробрамської відбудеться Свята Меса, яку очолить Апостольський нунцій в Україні, архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Після Літургії о 11:30 пройде показ документального фільму про історію та сучасність київського костелу - «Костел святого Миколая. Загартований долею» (тривалість 40 хв).

Очікується, що на заходах будуть присутні також численні представники посольств та дипломатичних місій в Україні.

У стрічці, серед іншого, йтиметься про диво, яке сталося під час пожежі у костелі у вересні 2021 року. Як відомо, вогонь тоді завдав великої шкоди храму. Однак він практично не зачепив ікону Матері Божої Остробрамської.

Попри високу температуру, під час пожежі вщент згорів орган, а ікона залишилась неушкодженою, хоча на задній частині полотна був знайдений розплавлений метал. В 2022 році під цією іконою в костелі розпочав діяльність гуманітарний штаб, а російські загарбники так і не захопили Київ.

Оригінальна ікона Матері Божої Остробрамської перебуває у Литві, звідки родом Апостольський нунцій. Легенда розповідає, що у 1702 році, коли Вільнюс був захоплений шведською армією під час Північної війни, Богородиця Остробрамська прийшла на допомогу своїм людям. На світанку важкі залізні міські ворота впали, розчавивши та вбивши чотирьох шведських солдатів. Після цього військо Речі Посполитої вдало контратакувало біля воріт.

Акредитація та додаткова інформація за телефоном: 093 758 07 98 або на е-мейл: mykolajomi@gmail.com.

Для довідки:

Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді. Стан будівлі погіршується. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією "Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви у м. Києві" та Міністерством культури та інформаційної політики України, відповідно до якого костел обіцяли повернути громаді не пізніше 01 червня 2022 року, та продовжено до 01 травня 2024 року. Однак умови Меморандуму не були дотримані. Окрім того, було подано петицію на сайт Кабінету Міністрів, яка набрала понад 25000 підписів, з вимогою повернути костел вірянам для його порядку. Цю петицію підтримала відомі діячі науки, культури, кияни та жителі всієї України.

Станом на листопад 2024 року костел досі не повернутий громаді, і перебуває на межі знищення.

«Сьогодні кожен, як може, робить свій внесок у Перемогу України. Через кілька днів вже буде 1000-й день нашої боротьби проти лютого окупанта. Безмежна вдячність нашим воїнам за те, що кожен день боронять нашу свободу. Ми ж тут, у своїх молитвах згадуємо повсякчас всіх наших Захисників. Існує легенда, що Богородиця Остробрамська врятувала жителів Вільнюса від загарбників. Тож не випадково, що сьогодні ми молимося саме перед її іконою, нехай вона захистить й наш народ і наше військо. Ми не самі. З нами Господь!», - зазначив настоятель парафії отець Павло Вишковський ОМІ.

Читайте також
Суспільство Священик-волонтер ПЦУ з Чернігова просить депутатів не давати землю благодійній організації, за якою стоїть УПЦ МП
14 листопада, 12:55
Суспільство Суд зобов'язав УПЦ МП повернути державі Успенський собор у Володимирі
14 листопада, 15:12
Суспільство Приміщення у Нововолинську, де була домова церква УПЦ МП, придбала фірма зі Львова
14 листопада, 12:24
Суспільство Мінкульт вкотре не виконав обіцянки повернути римо-католикам костел св. Миколая у Києві
14 листопада, 10:01