Депутати Івано-Франківської міськради просять президента і голову ВРУ заборонити УПЦ МП

13 квітня, 17:01
Держава
Депутати Івано-Франківської міськради просять президента і голову ВРУ заборонити УПЦ МП - фото 1
13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій 22 сесії звернулися до Президента України та голови Верховної Ради з вимогою припинити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату в Україні.

Звернення на Facebook-сторінці оприлюднив міський голова Руслан Марцінків.

"Нещодавно стало відомо, що Івано-Франківська єпархія УПЦ Московського Патріархату звернулася до Президента України через "утиски", яких начебто зазнає від прикарпатських чиновників та від міського голови Івано-Франківська. Сьогодні ми вважаємо за потребу ствердно висловити позицію міської територіальної громади щодо необхідності припинення діяльності на території України Російської православної церкви в особі УПЦ МП", — йдеться у тексті звернення.

Депутати вважають, що так звані "гоніння" Московського Патріархату в Україні стали однією з офіційних причин Москви для вторгнення в Україну, а "позиція Російської Православної Церкви та Патріарха Кирила у війні РФ проти України є максимально людиноненависницькою".

У зверненні йдеться і про те, що 16 єпископів УПЦ МП офіційно заявили, що їхні єпархії припинили поминати Патріарха Кирила через його підтримку війни РФ проти України й прагнуть до незалежності від Російської Православної Церкви, "однак керівництво УПЦ МП досі продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

"Після надання Вселенським Патріархом у 2019 році автокефалії Київській митрополії єдиною канонічною автокефальною православною Церквою на території України є Православна Церква України на чолі з Митрополитом Київським Епіфанієм", - сказано в документі.

Депутати наголошують, що в жодному разі не закликають до міжконфесійної ворожнечі, але звертаються до Президента України Володимира Зеленського та до голови Верховної Ради України з проханням підтримати внесення на розгляд Верховної Ради України проєкту Закону України № 7204 "Про заборону Московського Патріархату на території України".

Теги: #ВРУ