Депутати ВР вимагають, щоби УПЦ у своїй назві чітко вказала на приналежність до Московського Патріархату
Сьогодні народні депутати України від Блоку Петра Порошенка оприлюднили заяву з вимогою зобов’язати Українську Православну Церкву внести відповідні зміни до статутних документів, які б дозволили віруючим чітко ідентифікувати підпорядкованість цієї церкви Російській Православній церкві та Московському Патріархату.
Сьогодні, 12 травня, народні депутати України від Блоку Петра Порошенка Т. Батенко, О. Барна, О. Дехтярчук, Б. Матківський, О. Шевченко, Т. Юрик на брифінгу у Верховній Раді України зачитали заяву до Прем’єр- міністра України Яценюка А. П. та Міністра юстиції України Петренка П. Д. з вимогою зобов’язати Українську Православну Церкву внести відповідні зміни до статутних документів, які б дозволили віруючим чітко ідентифікувати підпорядкованість цієї Церкви Російській Православній Церкві та Московському Патріархату.
ЗАЯВА
8 травня 2015 року на урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 70-літтю перемоги над нацизмом у Європі, місцю та ролі Українського народу у Другій світовій війні, президент України Петро Порошенко оголосив список удостоєних звання Героя України за участь в обороні Вітчизни на Сході нашої Держави, частині з них – посмертно.
Поки зал стоячи вітав Героїв, наголошуємо, що деяких посмертно, які віддали за нас з Вами найцінніше – своє життя, делегація Української Православної Церкви (Московського Патріархату) – Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та настоятель Свято-Троїцького монастиря архиєпископ Йона сиділи з «кам’яними обличчями». Це вразило не тільки громадян нашої держави, а й набуло розголосу далеко поза межами України. Прес-служба Української Православної Церкви (Московського Патріархату) пояснила: у такий спосіб, мовляв, владики продемонстрували своє несприйняття війни і солідарність з обпаленим війною Сходом.
Поведінку керівництва УПЦ (МП) в Парламенті не сприйняли навіть вірні цієї конфесії. Представники УПЦ (МП) можуть по різному ставитись до військового конфлікту на сході України, проте, зневага до людей, які жертвують собою, захищаючи Батьківщину та її жителів, тим більше – загиблих – це поза межами здорового глузду.
Даний вчинок є зневагою Московських священнослужителів до учасників бойових дій, своїх прихожан та держави, громадянами якої вони є. Чому вищезгадані особи не вшанували українських Героїв? Вважаємо, що відповідь на це питання є очевидною!
Українська Православна Церква (Московського Патріархату) ніколи не була повноцінною українською Церквою та ніколи не захищала національні інтереси України. Її мета – поширювати ідею «Русского мира», бути рупором Кіріла та Путіна, не допустити створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.
Також варто наголосити на тому, що розподіл Української Православної Церкви на УПЦ Київського Патріархату та УПЦ (Московського Патріархату) є досить умовним, оскільки УПЦ (МП) позиціонує себе як Українська Православна Церква. При цьому, навіть на офіційному сайті Церкви, не говорячи вже про статутні документи, жодної згадки про підпорядкованість Російській Православній Церкві (Московському Патріархату) немає.
Не всі громадяни знають взаємозв’язок Української Православної Церкви з Російською Православною Церквою, тому, переглянувши проросійські сюжети про “посиденьки” ієрархів у Верховній Раді України, зроблять відповідні висновки щодо ставлення церкви до Героїв України, які, наразі, боронять нашу державу від російського агресора. Після цього людям буде дуже важко довести, що це не позиція Церкви, а позиція ставлеників Володимира Путіна.
Зі слів митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вони щоденно моляться про мир і збирають кошти, їжу, одяг, медикаменти для підтримки українських воїнів та мирного населення українського Донбасу. Проте одним своїм вчинком показали своє справжнє обличчя, спричинили ще більший розбрат між прихожанами та всіма віруючими українцями.
Тож, вважаємо за необхідне звернутися до Міністерства юстиції з вимогою зобов’язати Українську Православну Церкву внести відповідні зміни до статутних документів, які б дозволили віруючим чітко ідентифікувати підпорядкованість цієї Церкви Російській Православній Церкві та Московському Патріархату.
Варто наголосити, що в статуті Української Православної Церкви Київського Патріархату відповідно зазначено підпорядкованість Київському Патріархату.
Церква завжди була і повинна залишатися основним об’єднуючим чинником нашої держави, а не навпаки.
Слава Україні та її Героям!